Візит представників організації «Репортери без меж» до України викликає дуже багато питань. Таку думку висловила народний депутат від Партії регіонів Олена Бондаренко.

Вона зазначила, що візит «Репортерів без меж», безумовно, не залишився непоміченим.

«Це факт, адже організація цього візиту виглядала якоюсь зім'ятою, непідготовленою - візит відбувся в той час, коли Президент у відпустці, і найголовніше – вони напевно знали, що закінчилася чергова парламентська сесія, і наступна сесія ВР збереться тільки 7 вересня. Вони не могли про це не знати. І приїжджати сюди для того, щоб зустрічатися під час парламентських канікул з тимчасовою слідчою парламентською комісією з розслідування фактів цензури, це виглядає трохи дивно, це по-дитячому, це несерйозно», - додала Бондаренко.

За її словами, виникають питання - чому настільки непідготовленим виявився цей візит і чому репортери без меж зустрічалися практично тільки з опозицією, але не з представниками влади?

«Так, вони приїхали і заявили про те, що готові з усіма зустрітися, але знову-таки, чудово усвідомлюючи, що і Президент, і парламент у відпустці. Тому, звичайно, ставитися до звіту «Репортерів без меж» щодо ситуації зі свободою слова в Україні, який буде заснований тільки на спілкуванні з опозицією, об'єктивно не можна, тому що він носитиме однобокий характер. Вони використовують для звіту інформацію з одних рук, з одного джерела», - зазначила Бондаренко.

Вона також вважає, що ставитися до такої організації як до головного судді з приводу ситуації зі свободою слова, не варто, повідомляє «ІМК».

«З одного боку, заради об'єктивності привертати зарубіжних експертів можна і потрібно. З іншого боку, необхідно точно знати – а хто судді? Якщо врахувати інформацію про те, що «Репортерів без меж» фінансують різні американські державні інституції і фонди (такі, наприклад, як Конгрес, Фонд Сороса, USAID, Міжнародний республіканський інститут), то про яку таку довіру до "Репортерів без меж" ми можемо говорити?! Про яку об'єктивність, знаючи, як критично ставляться американські власті до регіоналів, Януковича, нашого зовнішньополітичного курсу? Звичайно, що "Репортери без меж" озвучуватимуть ту точку зору, яку, можливо, офіційно і не наважиться озвучити обамовська адміністрація. Принаймні, візит Держсекретаря Клінтон, її офіційні підсумкові заяви – сама стриманість. Ніяких офіційних докорів в адресу Адміністрації Януковича з приводу утиску свободи слова», - підсумувала Бондаренко.

Нагадаємо, представники міжнародної організації «Репортери без меж» – генеральний секретар Жан-Франсуа Жульяр і керівник європейського відділу Ельза Відаль – прилетіли до Києва на запрошення заступника глави Адміністрації Президента Ганни Герман.

Проте експерти не змогли зустрітися з високопосадовцями країни: Президент Віктор Янукович і Герман знаходяться у відпустці.

19 липня Герман надала ЗМІ фотокопії офіційного листування з генеральним секретарем «Репортерів без меж», в яких наголошується, що з 19 по 21 липня Президента і керівництва його Адміністрації в столиці не буде.

У листі, датованому 5 липня, Герман запропонувала «Репортерам без меж» перенести зустріч на кінець серпня (відпустка Президента, що почалася 9 липня, завершиться 24 серпня).

У свою чергу, генеральний секретар «Репортерів без меж» Жан-Франсуа Жульяр не бачить проблеми в неможливості цього разу для делегації зустрітися з Януковичем. Він сподівається зустрітися з Главою Української держави після 24 серпня.

Разом з тим він заявив, що представники міжнародної організації «Репортери без меж» упевнені, що в Україні є факти цензури.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

407