Міністр юстиції України Олександр Лавринович вважає, що у 2004 році процедура ухвалення змін до Конституції була порушена.
«Усі без винятку парламентські фракції дуже сумніваються у тому, що зміни 2004 року були прийняті конституційно і легітимно», - сказав Лавринович, повідомили ForUm’у у прес-службі Партії регіонів.
За його словами, нинішні зауваження парламентаріїв стосуються тільки процедури ухвалення закону і не зачіпають його змісту.
На користь скасування політреформи, за словами міністра, ще у 2004-2005 роках висловлювалася Рада Європи. «У резолюції від 5 жовтня 2005 року, зокрема, йшлося, що ПАРЄ висловлює глибоке розчарування з приводу того, що конституційні зміни від 8 грудня 2004 року прийняті як частина пакетної домовленості для припинення політичної кризи і містять положення, які неодноразово визнавалися невідповідними принципам демократії і верховенства права», – нагадав Лавринович.
Як повідомляв ForUm, до КС звернулися 252 народних депутати щодо конституційності Закону України «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року № 2222–IV.
Тоді ВР внесла зміни до Основного Закону, перетворивши Україну на парламентсько-президентську державу. Повноваження Глави держави були дещо обмежені. Відповідно до змін, Кабінет міністрів України став найвищим органом у системі органів виконавчої влади. Уряд відповідальний перед Президентом України і Верховною Радою, підконтрольний і підзвітний Верховній Раді у межах, передбачених цією Конституцією.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом