Незалежно від того, яким буде рішення Конституційного Суду щодо конституційності закону про внесення змін до Конституції від 8 грудня 2004 року, імплементувати його буде Верховна Рада. Про це сьогодні під час прес-конференції заявив голова ВР Володимир Литвин.

Він зазначив, що рішення відкласти розгляд у другому читанні законопроекту про референдум і звернення до Конституційного Суду з приводу політреформи-2004 пов'язані між собою.

«Я вважаю, що звернення до Суду - це правильний, конституційний, правовий шлях», - сказав він.

За словами голови ВР, не треба переводити на людей питання щодо внесення змін до Конституції.

Водночас спікер відмовився прогнозувати перспективи розгляду відповідного звернення до Конституційного Суду.

«Ви знаєте, що прогнози можуть дати страхові поліси, і те тільки у разі смерті. Я не збираюся оцінювати рішення Конституційного Суду завчасно. З мого боку це було б, щонайменше, некоректно», - сказав він.

За словами Литвина, у питання дії Конституції необхідно внести спокій і ясність.

Він зазначив, що є низка питань, які потребують конституційного унормування.

У той же час, за словами Литвина, незалежно від того, коли і яким чином Конституційний Суд розглядатиме відповідне подання, варто створити експертну групу, яка напрацювала б консолідовані зміни у Конституцію, повідомляє «УНІАН».

«Але там по мінімуму мають бути представлені люди, які втілюють собою владу, тому що ви розумієте, що кожен намагатиметься перетягувати ковдру на себе», - сказав спікер.

За його словами, це дасть можливість усім гілкам влади не зациклюватися на політичних питаннях, а працювати на виконання своїх повноважень.

Литвин також зазначив, що під поданням до Конституційного Суду щодо політреформи підписалися і депутати фракції Блоку Литвина.

«Незалежно від того, яким буде рішення КС, імплементувати його буде ВР, і вона буде це робити публічно і, я сподіваюся, відповідально», - сказав Литвин.

Як раніше писав ForUm, 252 депутати Верховної Ради (майже весь склад коаліції) просять Конституційний Суд оцінити конституційність закону №2222-IV «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

581