Нестор Шуфрич, звільнений недавно з посади міністра з питань надзвичайних ситуацій, сумнівається в юридичній чистоті вердикту Стокгольмського арбітражу у справі «РосУкрЕнерго».
«Позиція у всіх схожа. Якщо Фірташ виграв у суді чесно і довів, що у нього незаконно вилучали цей газ, – це одна ситуація. Але, якщо справді підтвердиться, що українська сторона відмовилася від своїх позовів і пішла на всі умови, виставлені «РосУкрЕнерго», це інша справа, – заявив Шуфрич.
На його думку, не було також особливої необхідності в арештах екс-керівника митної служби Анатолія Макаренка і екс-заступника глави «Нафтогазу» Ігоря Діденка.
«Я був проти арештів. Керівник митниці виконав свою функцію. Був контракт, він повинен був розмитнити за контрактом. Знову ж таки, у всіх виникає питання – а де третя сторона, де «Газпром»? Чому ми уткнулися в двосторонній конфлікт? Там же була ще і третя сторона, яка, до речі, підписувала документи, – підкреслив колишній міністр МНС. – Ситуація з «РосУкрЕнерго» важко сприйнята багатьма членами Партії регіонів. Сьогодні СБУ обслуговує Льовочкіна, і це ні в кого не викликає сумнівів. Я для себе із сумом відмітив, що Валєра (Валерій Хорошковський, глава СБУ – ред.) – достатньо багата і впливова людина. Але цей конфлікт з «5-м каналом», потім конфлікт з Василем Горбалем не прикрашає його як представника команди. Зараз це непомітно, але може настати момент, і все, як сталося в Ющенка, візьме і вибухне», пише «Газета по-киевски».
Нагадаємо, 11 червня голова СБУ Валерій Хорошковський заявив, що Служба безпеки України порушила кримінальну справу за фактом нанесення Державі Україна збитків у зв'язку з рішенням Стокгольмського арбітражу за позовом компанії «РосУкрЕнерго» до НАК «Нафтогаз України».
Стокгольмський арбітражний суд 8 червня 2010 року виніс постанову в тривалій господарській суперечці між компанією «РосУкрЕнерго» і НАК «Нафтогаз України», зобов'язавши українську компанію повернути швейцарському трейдеру вилучені в січні 2009 року 11 млрд. кубометрів газу, і передати як штраф ще 1,1 млрд. кубометрів.
24 червня Печерський районний суд міста Києва вибрав запобіжний захід колишньому главі Державної митної служби Анатолію Макаренку у вигляді взяття під варту строком на два місяці. Він затриманий як підозрюваний у ході розслідування кримінальної справи про нанесення збитків Державі Україна за результатами розгляду позову «РосУкрЕнерго» в Стокгольмському арбітражі.
9 липня СБУ затримала колишнього першого заступника голови НАК «Нафтогаз України» Діденка. За словами начальника прес-центру СБУ Марини Остапенко, затримання Діденка проходило в рамках проведення слідчих дій у кримінальній справі, яку було порушено проти нього 10 червня за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата чужого майна в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом