Лідер БЮТ Юлія Тимошенко заявляє, що приблизно 20 положень Закону «Про судоустрій та статус суддів», прийнятого 7 липня, суперечать конституційним принципам українського права. Про це ForUm'у повідомили в прес-службі БЮТ.
«Близько двадцяти положень Закону про судоустрій суперечать Конституції і рішенню Конституційного Суду», - заявила Тимошенко сьогодні на прес-конференції в Києві.
За словами Тимошенко, Віктор Янукович прагне підпорядкувати судову систему Президенту держави. «Янукович зробив Феміду своєю рабою, гірка доля якої відтепер - обслуговувати виключно його політику і його бажання», - підкреслила вона.
Тимошенко також підкреслила, що новий Закон звужує права громадян на судовий захист. «Закон, який важливо знати простим громадянам, значно звужує їхні права на судовий захист, причому в багатьох статтях цього Закону», - пояснила вона.
На думку Тимошенко, у Законі «повністю проігнорована необхідність створення системи безоплатної правової допомоги особам, які не можуть самостійно захищати себе в судах і не мають власних недешевих адвокатів».
Екс-прем'єр також повідомила, що новим Законом громадяни України «позбавляються можливості і взагалі сенсу скаржитися до судів на будь-якого з представників влади, бо за судове рішення проти владної особи або державного органу суддя буде негайно звільнений.
Тимошенко переконана, що інструментом беззаконня стане Вища рада юстиції. «Вища рада юстиції перетворюється на маріонетковий орган, повністю підконтрольний Януковичу і його сумно відомому за фальсифікаціями виборів 2004 року соратнику Ківалову», - пояснила вона.
При цьому Тимошенко повідомила, що команда Президента вже зараз контролює три чверті голосів у Вищій раді юстиції.
Екс-прем'єр підкреслила, що, згідно з новим законом, ВРЮ отримує право «втручатися в розгляд будь-яких справ якраз під час їх розгляду, приймати подання про звільнення будь-якого судді з посади через надумані причини, без будь-яких чітко визначених критеріїв, які порушив суддя».
Крім того, Тимошенко переконана, що завдяки такій «судовій реформі» Верховний Суд ліквідовується як судовий орган.
Як повідомляв ForUm, 7 липня Верховна Рада України 260 голосами прийняла закон «Про судоустрій та статус суддів». Як говориться в пояснювальній записці до документа, метою прийняття закону є реформування системи судоустрою відповідно до міжнародних стандартів, підвищення ролі суду і статусу судді у суспільстві, забезпечення незалежності судів від впливу, спрощення процедури доступу до суду для кожного громадянина.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом