Керівник програми з питань європейської безпеки в американській аналітичній корпорації «РЕНД» Стівен Лерребі вважає, що візит Держсекретаря США Гілларі Клінтон до України матиме символічне значення. Про це американський експерт сказав в інтерв'ю Радіо «Свобода».

«Цей візит матиме, перш за все, символічне значення. Я не чекаю багато конкретних результатів, але це буде психологічний і політичний сигнал про те, що США і надалі співробітничатимуть з Україною», - зазначив Лерребі.

Він вважає, що Клінтон приїде до Києва, щоб розповісти українцям і світу про те, що США не забули про Україну, мають там свої інтереси і особливо зацікавлені у демократичному розвитку України.

На його думку, Клінтон доводитиме, що США дуже непокоїть питання свободи ЗМІ, і спробує привернути увагу до проблеми утисків журналістів.

Відповідаючи на запитання, які «батоги» і «пряники» зараз мають американці для України, Лерребі сказав щодо «пряників», що Україні потрібна фінансова допомога, і у США тут є певні можливості. Також США можуть впливати на рішення Міжнародного валютного фонду.

«Тому, до певної міри, є економічний вплив. А щодо «батогів», то їх у США небагато. Річ у тім, що відносини з Україною погіршуються дуже швидко через політику, яку проводить Янукович», - сказав експерт, додавши, що виглядає так, що Президент України не розуміє різниці між пошуком рівноваги і підпорядкуванням.

«Він стрімко пішов на зближення з Росією, що ставить під загрозу незалежність України і її демократичний розвиток», - вважає Лерребі.

На запитання, як він оцінює проголошений курс Януковичем на позаблоковість, експерт відповів, що це нейтральна позиція лише за назвою. Насправді йдеться про дуже тісні відносини з Росією, коли Москва має все більший вплив на українську політику.

«Я переконаний у тому, що Україна повинна мати хороші відносини з Росією, але справжній нейтралітет повинен полягати у тому, щоб Україна також йшла європейським курсом і робила те, що для цього потрібно», - зазначив він.

На думку Лерребі, Янукович цього не робить. Американський експерт також зазначив, що бачить «поки що дуже мало» позитивного, що робиться в Україні при новій владі.

«Представлена програма реформ має деякі позитивні моменти. Але є всі підстави бути скептиком, чи виконають ці обіцянки. Я бачу деякі обнадійливі сигнали, але вони дуже слабкі, враховуючи курс, яким пішов Янукович, і враховуючи його попередню політику», - підсумував Лерребі.

Нагадаємо, державний секретар США Гілларі Клінтон відвідає Україну з офіційним візитом 2-3 липня.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1033