Відносно колишнього глави Державної митної служби Анатолія Макаренка порушено кримінальну справу за статтею «судова халатність», повідомив його адвокат Євген Солодко.

Як розповів адвокат у четвер журналістам у Києві, 23 червня Макаренко був викликаний на допит у Службу безпеки України як свідок у справі Діденка» (колишній перший замглави правління НАК «Нафтогаз України» Ігор Діденко – ред).

За його словами, в СБУ їм довелося знаходитися весь день, і, врешті-решт, їм повідомили про те, що відносно А.Макаренка складений протокол затримання і пред'явили постанову про порушення кримінальної справи за частиною 2 статті 376 КК України (службова халатність - ред).

Він виразив подив необхідністю поспішного обрання запобіжного заходу для свого підзахисного, оскільки термін затримання більше 72 годин з моменту затримання.

Крім того, за його словами, незрозумілим залишається питання - чому запобіжний захід обирається в Печерському районному суді.

Адвокат зазначив, що був поставлений перед фактом безпосередньо напередодні засідання щодо обрання запобіжного заходу - його ніхто заздалегідь не попереджав.

«Я у будь-якому випадку ставитиму питання, що Печерський суд не має права розглядати цю справу», - сказав він, акцентувавши увагу на тому, що буде оскаржувити постанову про порушення кримінальної справи відносно його підзахисного в районному суді по підсудності.

Він також додав, що його підзахисний «абсолютно свідомо йшов на допит» як свідок.

Разом з тим, адвокат не почав конкретизувати, які питання ставили його підзахисному, уточнивши, проте: «Питання стосувалися розпоряджень щодо розмитування газу - хто давав ці розпорядження».

За його словами, екс-главі Держмитслужби давалися документи з певними візами, реквізитами і він їх коментував.

На запитання, чи вимушували його підзахисного свідчити проти Юлії Тимошенко, яка була на той час прем'єр-міністром, адвокат сказав: «У моїй присутності такого не було, а чи були плани на такі свідчення - треба запитати у слідчого».

На його переконання, з погляду кримінального процесу поведінка підзахисного «бездоганна», повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Його затримувати підстав реальних не було», - підкреслив він.

На питання, хто давав доручення на розмитування газу, адвокат пояснив: «Було доручення з реквізитами апарату Кабінету міністрів України, на якому вказана дата прискорення цих процедур. Тобто, у будь-якому випадку, позиція Макаренка така – всі дії, які робила Митна служба України по відношенню до природного газу, вони здійснювалися виключно на підставі митного законодавства, а Кабінет міністрів України говорив тільки про питання прискорення доручення, підписаного Турчиновим (на той час першим віце-прем'єром Олександром Турчиновим – ІФ)».

У залі судового засідання сам А.Макаренко розповів, як його допитували в СБУ, повідомив про те, що йому вручено постанову про порушення відносно нього кримінальної справи.

«Мене допитували більше 9 годин, мене протримали незаконно в СБУ більше 2 годин між допитами», - сказав він.

Нагадаємо, Стокгольмський арбітражний трибунал 8 червня виніс постанову, відповідно до якої зобов'язав «Нафтогаз» повернути компанії «РосУкрЕнерго» 11 млрд. кубометрів газу, а також передати їй 1,1 млрд. кубометрів газу як компенсацію. Крім того, суд зобов'язав «Нафтогаз» сплатити «РосУкрЕнерго» 197 млн. дол. за порушення контракту.

Того ж дня, 8 червня, СБУ порушила справу за фактом нанесення збитку Державі Україна у зв'язку з рішенням Стокгольмського арбітражу. У списку свідків у цій справі опинилися всі колишні члени правління НАК.

Сьогодні лідер БЮТ Юлія Тимошенко оприлюднила угоду між НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром» про покупку газу на 1,7 мільярдів доларів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

527