Представники Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) запропонували зобов'язати громадян, непридатних до несення термінової військової служби, проходити соціальну службу на об'єктах соціальної інфраструктури. На думку УПЦ МП, хлопець, непридатний до військової служби за станом здоров'я, цілком може послужити суспільству. У Міністерстві праці і соціальної політики переконані, що ініціатива суперечить чинному законодавству.

Учора на нараді з керівниками Міністерства праці і соціальної політики і Міністерства оборони представники Української православної церкви Московського патріархату ознайомили чиновників з концепцією розвитку церковно-державних відносин в області соціальної політики. Автори документа, зокрема, запропонували ввести для молоді термінову соціальну службу на основі альтернативної військової служби.

Альтернативна служба в Україні регулюється законом «Про альтернативну (невоєнну) службу», прийнятим у грудні 1991 року. На неї прямують громадяни у віці від 18 до 25 років, що підлягають призову на термінову військову службу, але заявили про неможливість її проходження у зв'язку з релігійними переконаннями і документально підтвердили їх істинність. Альтернативну службу громадяни проходять на підприємствах і в організаціях державної і комунальної форм власності у сферах соціального захисту, охорони здоров'я і захисту навколишнього середовища. Перший призов на альтернативну службу відбувся у 1992 році. Зараз в Україні налічується близько мільйона громадян призовного віку. За весь час дії закону на альтернативну службу було направлено понад 15 тис. чоловік.

На думку одного з розробників концепції, співробітника синодного відділу з доброчинності і соціального служіння УПЦ МП Геннадія Таранюка, зусилля молодих людей можуть бути використані в лікарнях, дитячих будинках, будинках пристарілих і на інших об'єктах соціальної інфраструктури. В УПЦ МП пропонують привернути до несення термінової соціальної служби не тільки громадян, що мають право на альтернативну військову службу, але і тих, хто був визнаний непридатним до несення термінової військової служби, повідомляє «Комерсант».

Пропозицію викликало замішання у присутніх на нараді представників міністерств і відомств.

«У нас для хлопця є дві позиції: придатний або не придатний до військової служби. Якщо він не придатний, він знімається з обліку і на альтернативну службу не йде», - пояснив начальник відділу призову і комплектування головного управління особового складу Генштабу збройних сил Геннадій Златников.

«Непридатність до військової служби не означає непридатність до соціального служіння. Якщо я не придатний унаслідок виразкової хвороби, це не означає, що я – глибокий інвалід, не здібний ні до чого», - заперечив йому голова синодного відділу УПЦ МП протоієрей Геннадій Батенко.

Начальник юридичного відділу Міністерства праці і соціальної політики Ірина Тубелець зазначила, що введення загальнообов'язкової соціальної служби суперечить основам законодавства. «Для цього потрібно вносити зміни в базові закони України, включаючи Конституцію», - сказала пані Тубелець. Крапку в дискусії поставив заступник міністра праці і соціальної політики Андрій Черкасов. За його словами, пропозиція УПЦ МП не відноситься до компетенції Мінпраці. Він запропонував розробникам концепції ознайомити з нею міністерства охорони здоров'я, у справах сім'ї, молоді і спорту, освіти і науки, а також віце-прем'єра з гуманітарних питань Володимира Семиноженка.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1032