В Адміністрації Президента, уряді і парламенті вчора підтвердили готовність провести вибори в місцеві ради 31 жовтня. Глава фракції Партії регіонів Олександр Єфремов стверджує, що необхідні зміни у виборче законодавство вже підготовлені. Головним нововведенням документа є заборона на участь у виборах для блоків політичних партій, пише «Коммерснат-Украина».

Учора глава Адміністрації Президента Сергій Льовочкін оголосив, що чергові вибори депутатів місцевих рад, сільських, селищних і міських голів відбудуться восени цього року. «Ми прийшли до дати 31 жовтня і вважаємо, що це останній конституційний термін, коли можуть бути проведені місцеві вибори», - зазначив він.

Таким чином чиновник спробував розвіяти сумніви народних депутатів щодо можливого перенесення виборів на весну наступного року. Песимістичні настрої в Раді з'явилися після того, як Президент Віктор Янукович і Партія регіонів виступили за перехід від пропорційної виборчої системи на місцевих виборах до мажоритарної, але ніяких законопроектів, які б підтверджували цей намір, не подали. «Провести вибори 31 жовтня за новим законом не вдасться, і саме тому їх не буде», - сказав у вівторок народний депутат Партії регіонів Олександр Чорноморов.

Про те, що зміни у виборче законодавство готові, вчора поспішили заявити віце-прем'єр з питань регіональної політики Віктор Тихонов і глава фракції Партії регіонів Олександр Єфремов. «Думаю, що вже в четвер документ може бути внесений на розгляд парламенту», - сказав віце-прем'єр. «Законопроект про вибори готовий на 100%», - заявив Єфремов. За його словами, в документі, підготовленому робочою групою парламенту, пропонується перейти до змішаної системи виборів: 50% депутатів обиратимуться за партійними списками, 50% – по мажоритарних округах. Ще одним нововведенням законопроекту повинна стати заборона на участь у місцевих виборах для блоків політичних партій. «Ви ж бачите, до чого привели країну блоки. У підготовленому документі брати участь у виборах дозволено тільки партіям», - сказав Єфремов.

Плани Партії регіонів в опозиції сприйняли насторожено. Перший заступник глави комітету з питань державного будівництва і місцевого самоврядування Ольга Боднар (БЮТ) заявила, що дата проведення виборів 31 жовтня законодавчо не врегульована. «Чергові вибори 30 травня були скасовані, а висновку Конституційного суду по змінах у Конституцію щодо збільшення до п'яти років терміну повноважень мерів міст, голів сільських і селищних рад ще немає. На сьогоднішній день стверджувати, що вибори відбудуться 31 жовтня, можуть люди, які, користуючись телефонним правом, керують українським парламентом», - сказала Боднар.

Слід зазначити, що у Верховній Раді зареєстровано чотири проекти постанов про проведення місцевих виборів з різними датами. Зокрема, віце-спікер Микола Томенко (БЮТ) запропонував призначити вибори на 27 березня 2011 року, а народний депутат Оксана Білозір («Наша Україна–Народна самооборона») – на 26 вересня 2010 року. Член фракції «Наша Україна–Народна самооборона» Арсеній Яценюк наполягає на даті 31 жовтня. Ще один варіант запропонував «регіонал» Валерій Коновалюк – 7 листопада.

Учора на засіданні парламентського комітету з питань державного будівництва і місцевого самоврядування було ухвалено рішення рекомендувати голові Верховної Ради Володимиру Литвину повернути всі проекти постанов на доопрацювання авторам. На переконання членів комітету, до документів необхідно прикласти фінансово-економічне обгрунтування, оскільки вибори зажадають значних витрат з державного бюджету.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

557