Можливо, парламентаріям скоротять літні канікули, щоб ВРУ схвалила новий Податковий кодекс. Зрозуміло, що вони не дуже раді цій ініціативі, оскільки у багатьох вже є плани на літню відпустку. Про те, чи буде кому розглядати Податковий і Бюджетний кодекси, у разі ухвалення рішення про додаткову сесію ВРУ, ForUm поцікавився безпосередньо у народних обранців.
Так регіонал Владислав Лук’янов розповів, що готовий прийти на «наднормові» засідання парламенту, якщо вони будуть проведені для реальної роботи. «Я особисто готовий попрацювати стільки, скільки буде потрібно. А ось чи потрібно продовжувати роботу ВРУ, залежить в основному від одного факту – наскільки буде готовий об'єм законопроектів, які вимагають невідкладного розгляду. Якщо є законопроекти, які повністю підготовлені, стоять у плані роботи, то, безумовно, план треба продовжити. Якщо немає – продовжувати роботу ВРУ, щоб продовжити політичне шоу, просто недоцільно. Кожен день роботи в пленарному режимі несе дуже багато витрат», - сказав нардеп.
Також він переконаний, що, якщо рішення про продовження роботи в сесійному режимі буде ухвалено, депутати різних фракцій прийдуть і голосування відбудуться: «ВРУ ухвалює рішення в 300 і більше голосів. Це говорить про те, що багато законопроектів підтримує не тільки коаліція, а й опозиція. Тому говорити про те, що якась політична сила не дасть свої голоси для вирішення назрілих питань, не можна. Опозиція розуміє, що, якщо вона не голосуватиме за економічні законопроекти, то втратить своє обличчя. Якщо буде ухвалено рішення працювати, прийдуть усі, і працюватимуть».
У свою чергу нардеп від НУ-НС Владислав Каськів заявив кореспондентові ForUm'у, що до проблеми продовження роботи ВРУ можна застосувати «принцип олівця, яким можна щось написати, а можна й око виколоти». Нунсівець згоден, що міняти календарний план для продовження політичного піару недоцільно: «Якщо все робиться не на результат, а для того, щоб не дати спокою ні собі, ні іншим і боротися з вітряними млинами – це погано. А якщо будуть винесені реальні важливі законопроекти в контексті запропонованих реформ (Податковий, Бюджетний кодекси), то це може і виправдано, хоча і сумно. Якщо план змінять – людей буде достатньо для ухвалення рішень».
У той же час опозиційний міністр праці і соцполітики, бютівець Андрій Павловський майже впевнений, що додатково попрацювати парламенту доведеться. «Усе залежить від провладної коаліції. Якщо вони вирішать, що їм потрібний час, щоб додатково розглянути Бюджетний, Податковий кодекси, так і буде. Адже їм поставлений крайній термін. Усе повинно бути зроблено до 9 лютого», - сказав він.
«Зібрати депутатів – не проблема. Більш того, у нас депутати - багатоверстатники, універсали. Один встигає за шістьох-сімох проголосувати. Ось подивіться, скільки потрібно насправді депутатів. Розділіть 450 на 7. Виходить, у залі достатньо, щоб було 65 депутатів, і всі проголосують, і влада, й опозиція», - додав Павловський.
Нагадаємо, 19 січня 2010 року парламент затвердив календарний план проведення 6-ої сесії Верховної Ради України VІ скликання. Згідно цій постанові, шоста сесія Верховної Ради повинна завершитися 9 липня.
Як повідомляв ForUm, 16 червня Верховна Рада України включила до порядку денного поточної сесії проект Податкового кодексу, внесений Кабінетом міністрів.
9 червня прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що уряд передав для розгляду у Верховну Раду нову редакцію Бюджетного кодексу.
15 червня до парламенту поступив альтернативний проект змін до Бюджетного кодексу. Таким чином, депутати розглянуть два проекти змін до Бюджетного кодексу.
Юлія Артамощенко
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом