16 червня у Києві відбулося підписання Меморандуму на підтримку законопроектів «Про благодійність і благодійні організації» і «Про внесення змін до деяких законів України (щодо зменшення податкового навантаження на одержувача благодійної допомоги)». Згідно запропонованим законопроектам, зокрема, спрощується процедура і скорочується термін реєстрації благодійних організацій, а також знижується податковий тягар як для благоотримувачів, так і для благодійників.

У підписанні Меморандуму взяли участь представники МБФ «Фонд Олександра Фельдмана», «Фонду братів Кличків», БФ Арсенія Яценюка «Open Ukraine», БФ Олени Франчук «АНТИСНІД», БФ Ріната Ахметова «Розвиток України», МБФ «Відродження», МБФ «Карітас Україна», МБФ «Україна 3000», Фонду Віктора Пінчука, Фонд Святослава Вакарчука «Люди Майбутнього», Фонду «Східна Європа», народні депутати України Леся Оробець, Олександр Фельдман, а також експерти Українського незалежного центру політичних досліджень, пишуть «Подробиці».

«Ці законопроекти приведуть закон про благодійність у відповідність з європейськими нормами. При чинному законодавстві не кожен інвалід, якому благодійний фонд готовий подарувати інвалідну коляску, готовий прийняти такий подарунок, знаючи, що він повинен буде платити за неї податок» - заявив співавтор законопроектів, народний депутат Олександр Фельдман.

Також, за його словами, могутньої державної підтримки потребує вітчизняне меценатство, оскільки ця діяльність стикається з неймовірною кількістю труднощів: «Інфраструктура вітчизняних музеїв, галерей, театрів – це таке ж як «Євро-2012», що привертає туристів і зрушує економіку, з однією лише відмінністю – воно не закінчиться і залишиться в Україні назавжди. Хороший музей це такий же двигун розвитку, як завод або стадіон – цю думку варто активніше доносити до українського законотворця і чиновника».

Запропоновані законопроекти вже зареєстровані у ВРУ і можуть бути поставлені на розгляд на початку осінньої парламентської сесії – вважають учасники заходу.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1707