Перший замглави фракції Блоку Литвина, перший замглави комітету ВРУ з питань національної безпеки і оборони Сергій Гриневецький вважає, що за бажання НАТО давно могла включити Україну до Альянсу. Про це він заявив в ексклюзивному інтерв'ю кореспондентові ForUm’у.

Так, відповідаючи на запитання, що він думає про відмову України від курсу в НАТО, литвинівець сказав: «Ну яке НАТО?! Кому ми потрібні в цьому НАТО?! Якби вони хотіли, то давним-давно завели б нас до Альянсу. Самі подумайте, куди брати таку країну, в якій ВВП на душу населення і конкурентоспроможність на найнижчому рівні в Європі?! До чого їм цей вантаж».

На думку нардепа, Альянсу не потрібна країна, де закладають фінансування 3% на оборону, а дають менше 1%? «Вони що, повинні додавати свої гроші? Та у них там криза», - додав він. «Більш того, подивіться, яка у нас кількість застарілого і непотрібного збройним силам України озброєння, вибухових речовин, техніки та іншого. Цим треба займатися», - сказав Гриневецький.

У той же час заступник Литвина вважає, що НАТО «за великим рахунком уже досягло пенсійного віку і перетворюється на геополітичне непорозуміння». «Сьогодні треба шукати нові системи колективної безпеки», - упевнений Гриневецький.

На уточнююче запитання кореспондента, якими вони можуть бути, литвинівець сказав: «На сучасному етапі, перш за все, потрібні попереджуючі дії. Потрібно, щоб працювала наука. А вся проблема полягає в тому, що у нас до сьогоднішнього дня немає навіть теорії, яка здатна була б пояснити стан українського суспільства».

Як повідомляв ForUm, 3 червня Верховна Рада прийняла за основу запропонований Президентом Віктором Януковичем проект закону «Про принципи внутрішньої і зовнішньої політики».

У своєму законопроекті «Про принципи внутрішньої і зовнішньої політики» Янукович пропонує виключити із законодавства норми, згідно яким держава інтегрується в євроатлантичний простір безпеки і хоче знайти членство в НАТО.

Повний текст інтерв'ю читайте тут.

Юлія Артамощенко,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

422