Віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко впевнений, що вже найближчим часом Україна отримає програму співпраці з Міжнародним валютним фондом. Таку думку він висловив в інтерв'ю газеті «Комсомольська правда в Україні».
Тігіпко переконаний, що це стане дуже хорошим сигналом для світової спільноти. «Що ж до її (програми – ред.) змісту - реформи потрібні не МВФ, вони необхідні насамперед Україні», - зазначив віце-прем'єр.
Він також зауважив, що вже найближчим часом уряд почне непопулярні дії. «Ми будемо змушені переходити до певних непопулярних дій вже у найближчий місяць. Але потрібно розуміти, що таке непопулярні рішення. Боротьба з корупцією, скорочення кількості перевірок бізнесу та інші аналогічні кроки будуть непопулярними серед чиновників, але впевнений, що отримають підтримку у суспільстві», - вважає він.
Відповідаючи на запитання щодо того, як уряд скорочуватиме дефіцит бюджету, Тігіпко зазначив, що реальність у тому, що існуючий сьогодні дефіцит бюджету неможливо покрити тільки за рахунок економічного зростання. «Необхідно включати інші механізми. Адже якщо ми не вирішуватимемо цю проблему, у нас буде дуже швидко рости державний борг», - зазначив віце-прем'єр, повідомляє «УНІАН».
Крім того, він нагадав про збитковість НАК «Нафтогаз», хоча, за його словами, ця компанія повинна бути прибутковою і платити величезні податки країні. «Рішення цього питання вимагає роботи над тарифами, що вже є «непопулярними заходами». Як наслідок, необхідно переходити до нової моделі соціальної підтримки, зокрема, вирішувати проблему з Пенсійним фондом. У нас Пенсійний фонд забирає майже 18 відсотків ВВП - мало країн, де на бюджет покладено таке ж навантаження», - підкреслив Тігіпко.
Як повідомляв ForUm, уряд України веде переговори з МВФ про початок нової програми співпраці, що передбачає виділення кредиту у розмірі до 19 млрд. дол. на 2,5 роки. Проте процес переговорів затягується.
2 червня віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко заявив, що текст нового меморандуму для продовження співпраці з МВФ вже практично узгоджений. При цьому він зазначив, що розмір кредиту, який Україна планує отримати від МВФ, остаточно не визначений. «Виходячи з того, що було під час обговорення, я припускаю, що сума може бути від 12 до 19 млрд. доларів. Але остаточне рішення може прийняти тільки рада директорів МВФ», – додав він.
13 червня Президент України Віктор Янукович заявив, що рішення МВФ про надання Україні чергового траншу кредиту буде ухвалено до кінця червня.
З 21 червня в Україні почне роботу місія Міжнародного валютного фонду (МВФ).
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом