Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президент Єврокомісії Кетрін Ештон називає дуже важливим кроком підготовку Плану дій щодо відміни візового режиму з Україною.
Про це вона сказала сьогодні на брифінгу в Люксембурзі.
«9 червня на міністерському засіданні ми домовилися про рух уперед і розробуку Плану дій. Це дуже важливий крок», - зазначила вона.
За її словами, підготовка документа може виглядати трохи бюрократично, проте він передбачатиме конкретні заходи і точки оцінювання виконання Плану дій.
«Ми задоволені відданістю України забезпечити можливість руху вперед», - сказала вона.
Шеф європейської дипломатії зазначила, що в ході першої частини сьогоднішнього засідання Ради співпраці Україна-ЄС сторони обговорили питання забезпечення регулярних і надійних постачань газу, а також питання будівництва газопроводу «Південний потік».
«Ми обговорили питання “Південного потоку”, проте без яких-небудь висновків», - вона.
Нагадаємо, наприкінці березня 2009 року Україна і ЄС провели в Брюсселі інвестиційну конференцію для залучення коштів на модернізацію української ГТС. Міжнародні фінансові інститути заявили про готовність вкласти кошти в обмін на реформи енергетичного ринку України.
У той же час, європейська ініціатива стабільності лобіюватиме інтереси України в Євросоюзі на переговорах по безвізовому режиму. Організація пропонує українцям скористатися досвідом балканських країн у візовому діалозі з ЄС.
Терміни введення Європейським Союзом безвізового режиму для українців залежатимуть, насамперед, від того, наскільки швидко влада України зможе втілити в життя необхідні для цього заходи.
Європейський Союз обіцяє не виставляти Україні додаткових вимог, окрім тих, які будуть у Плані дій, для відміни віз.
Україна і Євросоюз почали діалог, що стосується лібералізації візового режиму 29 жовтня 2008 року, після того, як 9 вересня 2009 року на саміті Україна-ЄС у Парижі було ухвалено рішення про перехід до безвізового режиму в довгостроковій перспективі. До останнього часу міністри ЄС відмовлялися надати Україні «дорожню карту» для переходу до безвізового режиму, яка повинна була автоматизувати процес відміни вимог про отримання короткострокових віз для громадян України, що мандрують до країн Шенгенської зони.
До останнього часу ЄС відмовлявся надати Україні «дорожню карту», необхідну для переходу до безвізового режиму.
За матеріалами «УНІАН»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом