Міністр фінансів опозиційного уряду Андрій Сенченко не виключає, що наслідком рішення Стокгольмського арбітражного суду про відшкодування 12 млрд. кубометрів газу на користь «Росукренерго» може стати втрата Україною газових сховищ і незаконна приватизація облгазів і облтеплокомуненерго. Про це ForUm’у повідомили в прес-службі БЮТ.
Сенченко заявив, що у вказаному процесі використовуються добре відомі в світі рейдерські прийоми, коли одне підприємство подає до суду на інше «своє» підприємство для того, щоб закріпити необхідний результат судом.
«Коли Україна вивела з процесу захисту інтересів НАК у Стокгольмському суді команду юристів-міжнародників, а залишила тільки відомчих юристів НАКа, то це і стало судом наодинці із заздалегідь запрограмованим результатом. А коли влада говорить про те, що звертатиметься до суду з апеляцією - це другий етап того ж рейдерського прийому - закріплення необхідного рішення в другій інстанції», - сказав він.
За словами Сенченка, мета цих махінацій - отримати позовних більше 5,5 млрд. доларів.
«Оскільки ці кошти буде нереальне отримати грошима, то слід чекати, що з'являться світові угоди, компромісні схеми, наприклад, про передачу на 100 років в оренду підземних газосховищ, а ще, можливо, на якусь частину боргу погодяться взяти борги облгазів і облтеплокомуненерго, а це, у свою чергу, може привести до завершення незаконної приватизації, яку почав Янукович ще під час свого перебування на посаді прем'єр-міністра», - пояснив опозиційний міністр фінансів.
«Тобто, вони спочатку поставлять країну на коліна, а потім нібито підуть на зустріч і почнуть шукати компроміси, але в результаті цих компромісів країну знову обдеруть як липку», - переконаний Сенченко.
Крім того, він вважає, що той факт, що працівники СБУ до пізнього вечора розносять працівникам НАК «Нафтогазу» і «Укртрансгазу» повістки на допит до слідчих СБУ, зайвий раз підтверджує, що «СБУ обслуговує» інтереси «РосУкрЕнерго».
Нагадаємо, RUE вимагала від «Нафтогазу» 5,4 млрд. доларів за вилучений газ. Проте глава «Нафтогазу» Євген Бакулін заявив, що НАК не піде на світову з RUE в суперечці про витребування грошових коштів за газ.
Вилучення газу відбулося в результаті газових домовленостей України і Росії від січня 2009 року, коли «Нафтогаз» від «Газпрому» перейшло право на витребування 11 млрд. кубометрів газу, який знаходився в підземних сховищах України.
У Стокгольмському арбітражі слухалися дві справи, які пізніше були об'єднані в одну. Це позов «Нафтогазу» до RUE на 62 млн. доларів і 118 млн. доларів і позов RUE про законність витребування у неї 11 млрд. кубометрів газу в 2009 році.
8 червня Стокгольмський арбітражний трибунал виніс постанову в ході тривалої суперечки між компанією RosUkrEnergo AG (Швейцарія) і НАК «Нафтогаз України» відносно експропріації «Нафтогазом» у січні 2009 року 11 млрд. куб. м газу, що належить RosUkrEnergo.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом