Туреччина виступає за введення безвізового режиму з Україною, проте тільки на основі взаємності.
Про це сказав посол Туреччини Ахмет Меріч.
За його словами, Туреччина не побоюється, що через перспективу початку переговорів про безвізовий режим з Європейським Союзом Україна може відмовитися від відміни віз для турків, проте наполягає на взаємному характері безвізового режиму.
«Ні, це неможливо», - сказав він, відповідаючи на запитання про можливість відміни турецьких віз для українців в односторонньому порядку.
При цьому посол зазначив, що рішення залишається за українськими властями.
«Якщо ваша країна доб'ється безвізового режиму з ЄС і збереже нинішній режим з Туреччиною, ми житимемо при теперішньому порядку», - запевнив він.
Він зазначив, що нинішній візовий режим шкодить, насамперед, Україні, адже Туреччина вже максимально спростила візові процедури для українців, тоді як Україна блокує свій туристичний потенціал, зберігаючи складною процедуру отримання віз турками.
«Через це турецькі інвестори двічі подумають, перш ніж приходити до України», - сказав він.
При цьому він додав про близькість і схожість української і турецької культури і спосіб життя.
Туреччина виступає за створення зони вільної торгівлі і лібералізацію візового режиму з Україною.
Прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган має намір відвідати Україну для зустрічей з властями у липні.
Як повідомляв ForUm, терміни введення Європейським Союзом безвізового режиму для українців залежатимуть, у першу чергу, від того, наскільки швидко влада України зможе втілити в життя необхідні для цього заходи.
Європейський Союз обіцяє не виставляти Україні додаткових вимог, крім тих, які будуть у Плані дій, для відміни віз.
Україна і Євросоюз почали діалог, що стосується лібералізації візового режиму 29 жовтня 2008 року, після того, як 9 вересня 2009 року на саміті Україна-ЄС у Парижі було схвалено рішення про перехід до безвізового режиму в довгостроковій перспективі. До останнього часу міністри ЄС відмовлялися надати Україні «дорожню карту» для переходу до безвізового режиму, яка повинна була автоматизувати процес відміни вимог про отримання короткострокових віз для громадян України, які подорожують в країни Шенгенської зони.
До останнього часу ЄС відмовлявся надати Україні «дорожню карту», необхідну для переходу до безвізового режиму.
Кабінет міністрів Ізраїлю 14 лютого, ухвалив рішення уповноважити Міністерство закордонних справ почати переговорний процес з Україною з питання, пов'язаного зі зміною візового режиму між обома країнами, що припускає двосторонню відміну віз.
4 червня, міністерство закордонних справ Болгарії видало розпорядження про введення заходів з полегшення візового режиму для громадян України, а також Росії, Білорусі і Молдови.
За матеріалами «Українські новини», «Сьогодні»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом