Президент Парламентської асамблеї ради Європи Мевлют Чавушоглу впевнений, що Україна виконає зобов'язання, взяті перед Радою Європи, і перейде у моніторинговий період.
Про це президент ПАРЄ сказав у п'ятницю під час зустрічі з головою Верховної Ради України Володимиром Литвином у республіці Кіпр, де вони перебувають з офіційним візитом.
Він підкреслив, що чимало зусиль докладає для надання допомоги в рішенні внутрішніх проблем країн членів Ради Європи, зокрема, таких, як Албанія, Молдова і деяких інших. «Я також намагався і намагаюся підтримати новий уряд України у впровадженні реформ усередині країни», - сказав він.
Президент ПАРЄ зазначив, що вітає план дій, проголошений новою українською адміністрацією. Він не виключив, що через якийсь час відвідає з візитом Україну і матиме можливість поділитися своїми враженнями від тих реформ, які проводяться в країні з доповідачами стосовно України у ПАРЄ. «У цілому асамблея визнає прогрес України у цьому напрямі (проведенні реформ і виконанні своїх зобов'язань – ред.)», - сказав він.
«Особливо у мене немає ніяких сумнівів, що Україна виконає свої моніторингові зобов'язання», - підкреслив він.
У свою чергу, голова Верховної Ради України Литвин повідомив про те, що в Україні завершили роботу представники моніторингового комітету. Він завірив, що в Україні буде сформований графік виконання зобов'язань, узятих нашою країною перед Радою Європи. «Залишилися не так багато завдань, які стоять перед Україною. Ми розраховуємо, що виконання дозволить Україні перейти у моніторинговий період», - підкреслив спікер.
У свою чергу, Чавушоглу зазначив, що, як правило, моніторинговий комітет погоджується з тими пропозиціями, які вносять співдоповідачі контрольованої країни на розгляд комітету. Він також повідомив про те, що співдоповідачі щодо України найближчим часом поміняються: пані Рената Зольден припинить свою роботу як доповідач по Україні. За словами президента ПАРЄ, співдоповідачі по тій чи іншій країні не можуть перебувати на посаді більше 5 років.
Україна стала членом РЄ 9 листопада 1995 року.
Як повідомляв ForUm, доповідач Комітету з питань моніторингу Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Ренате Вольвенд не може пообіцяти, що після президентських виборів ПАРЄ припинить моніторинг України.
У той же час, Вольвенд також закликала український парламент найближчим часом внести зміни до закону про вибори Президента України. «Під час всіх своїх зустрічей я намагалася заохотити до того, щоб упродовж найближчого тижня-двох були внесені зміни у виборче законодавство», - сказала вона. Вольвенд висловила співчуття з приводу того, що відповідні зміни до виборчого законодавства досі не внесені.
.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом