Прем'єр-міністр Микола Азаров розраховує на динамічніший розвиток відносин України з Євросоюзом, підкресливши, що термін «східне партнерство» не відповідає рівню співпраці між Україною і ЄС. Про це, як повідомили ForUm’у в прес-службі Кабміну, він заявив під час зустрічі з Комісаром Єврокомісії з питань фінансового програмування і бюджету Янушем Левандовським.
Глава уряду також повідомив, що ухвалив рішення брати участь у засіданні ради співпраці Україна-ЄС, яке відбудеться 15 червня в Люксембурзі.
«Ми готові проаналізувати відносини і хотіли б, щоб процес Україна-ЄС розвивався динамічно», - зазначив прем'єр.
Азаров також додав, що на засіданні він має намір розкрити програму реформ, до якої приступає Україна.
«Нам є що сказати європейцям. На мій погляд, Україна повністю виконує всі зобов'язання, які брала на себе. Україна вступає в період масштабних реформ, і ми хотіли б знайти розуміння з боку Євросоюзу», - сказала Азаров.
У свою чергу, Левандовський підкреслив, що Україна – велика країна, яку неможливо включити в загальний ряд політики «Східного партнерства».
«Цей саміт дуже хороша можливість провести зустрічі високого рівня, щоб обговорити всі питання, що стосуються співпраці між Україною і ЄС. Одним з таких питань є «Східне партнерство». Я думаю, Україна дуже велика країна, щоб її поміщати в один пакет з іншими країнами», - підкреслив комісар Єврокомісії.
Як раніше писав ForUm, глава Мін’юсту Олександр Лавринович заявив, що найближчим часом Україна повинна отримати анкету від Єврокомісії з питаннями про стан справ в основних областях, досягнення певних стандартів у яких необхідне для отримання безвізового режиму з ЄС.
«Східне партнерство» - проект, офіційно пропонований Європейським союзом.
Головна мета проекту – зближення ЄС з 6 країнами колишнього СРСР — Україною, Молдовою, Азербайджаном, Вірменією, Грузією і Білоруссю.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом