За три місяці роботи новий Кабінет Міністрів навів лад у державному управлінні та фінансах, що вже дає позитивні результати в економіці. Про це в інтерв'ю агентству Рейтер заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров, повідомили ForUm'у в прес-службі КМУ.

Зокрема, глава уряду зазначив, що стабілізований платіжний баланс України, золотовалютні резерви збільшилися на 2 мільярди доларів, почалося зростання промислового виробництва. А реальний дефіцит бюджету набагато нижче запланованого: за 5 місяців поточного року він становить 1,4% від ВВП, додав Азаров.

За його словами, вперше за багато місяців НАК «Нафтогаз України» розраховується з російським «Газпромом» за рахунок власних коштів, не залучаючи для цього кошти держбюджету.

«Уже стабілізований платіжний баланс України, він вперше став позитивним - це надзвичайно приємно, - це результат тієї великої роботи, яку проводять Президент і уряд», - підкреслив прем'єр-міністр.

Відповідаючи на запитання про те, які заходи уряд вживає для стабілізації фінансового стану «Нафтогазу», Азаров підкреслив, що уряд напрацював низку заходів, реалізація яких за два роки дозволить вийти на беззбиткову роботу компанії і державна монополія знову платитиме податки в бюджет, матиме кошти на розвиток, у першу чергу, на модернізацію вітчизняної ГТС. Прем'єр-міністр підкреслив, що це буде зроблено не за рахунок підвищення тарифів для населення. Зате уряд домігся безумовної платіжної дисципліни від споживачів.

«Хороша динаміка «Нафтогазу» - з дефіциту 45 млрд. гривень, який нам залишили, до дефіциту 10 млрд. на кінець поточного року - дає нам право розраховувати на те, що в наступному році компанія буде приносити прибуток. Тобто, фінансовий план «Нафтогазу» на наступний рік передбачає отримання прибутку та напрямки цього прибутку на інвестиційну діяльність, а також на сплату податків».

На переконання прем'єр-міністра, державний борг України зараз знаходиться на безпечному рівні, хоча попереднім урядом було збільшено з 10% до 32% від ВВП. «Я не розумію політику, яку проводив попередній уряд. Як можна залучати короткострокові кредити на шість-дев'ять місяців під 30%? Це повна залежність від запозичень і бездумність. Ми будемо виходити на ринок запозичень, тільки коли буде сприятлива ситуація, і залучати кредити виключно на довгий термін і на вигідних для нас умовах», - сказав він.

Азаров повідомив, що перед урядом поставлено завдання: протягом двох років вийти на докризовий рівень ВВП. «Ми повинні робити зараз все, щоб не за три роки, а за два максимум, вийти на докризовий рівень ВВП, тому річний приріст у 4,8% я вважаю недостатнім», - підкреслив глава уряду.

Кабінет Міністрів має намір активізувати роботу з підвищення купівельної спроможності громадян, що є пусковим механізмом для відновлення вітчизняного виробництва. «Населення почало більше грошей вкладати в наші банки. Це, з одного боку, говорить про те, що повертається довіра до банків, а з іншого - що люди ще пам'ятають про кризу, яка була, і бояться витрачати кошти, які в них з'явилися», - заявив Азаров, підкресливши, що «чорних днів» більше не буде.

Прем'єр-міністр також запевнив журналістів, що уряд і НБУ докладуть всіх зусиль, щоб курс гривні залишався стабільним. «Я не сприймаю такої політики: різкої ревальвації або девальвації. Ми домовилися з Нацбанком, коли затверджували бюджет, про параметри валютного коридору і курс не виходить за його рамки», - сказав він.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

463