Україна не використовуватиме кошти Міжнародного валютного фонду для фінансування державного бюджету.

Про це Президент України Віктор Янукович сказав під час зустрічі з керівником місії Міжнародного валютного фонду в Україні Атанасісом Арванітісом і заступником директора Європейського департаменту МВФ Полом Томсеном.

За словами Глави держави, кошти МВФ будуть направлені на стабілізацію фінансового сектора України.

«Для нас це дуже важливо, тому що стабільність фінансової системи дає можливість розвитку виробництва і економіки в цілому», - сказав Президент.

Янукович також зазначив, що динаміка, яка сьогодні спостерігається у фінансовому і бюджетному секторі України, а також у цілому в українській економіці, сприятиме виконанню зобов'язань України перед Міжнародним валютним фондом.

Він подякував представникам МВФ за те, що вони приїхали до України і погодилися разом з ним розібратися з ситуацією й ухвалити необхідні рішення.

«Ми уважно моніторимо ситуацію, яка відбувається у фінансовому секторі України і в цілому в економіці», - сказав Янукович.

Він проінформував представників МВФ, що сьогодні спостерігається пожвавлення економіки. Зокрема, ВВП зріс на 4,8%, промислове виробництво – на 12,6%, доходи бюджету за 5 місяців збільшилися на 8,8%.

На думку Януковича, цьому сприяла, зокрема, і жорстка економія бюджетних ресурсів, і їх ефективне використання.

У той же час він зазначив, що є ще багато невирішених питань.

Янукович повідомив про запропоновану ним Програму економічних реформ, у якій закладені шляхи вирішення багатьох проблем.

Так, він відмітив, що до кінця поточної сесії Верховна Рада прийме декілька важливих законопроектів, зокрема, законопроект, що регулює роботу Національного банку України.

Також Президент прогнозує скорочення дефіциту державного бюджету України на 2010 рік.

Янукович зазначив, що по тій динаміці, яка зараз спостерігається в українській економіці, влада упевнена, що дефіцит бюджету буде «нижчий, ніж 5,6%».

Він підкреслив, що на сьогоднішній день наведений лад у бюджетній сфері і визначені реальні параметри головного фінансового документа, що дає можливість говорити про скорочення його дефіциту.

У свою чергу, Томсен відмітив важливість поліпшення економічної ситуації в Україні. «Це добре, що спостерігається пожвавлення економіки і збільшення доходів бюджету», - сказав він

Як писав ForUm, 9 червня до Києва прибули заступник Директора Європейського департаменту Міжнародного валютного фонду (МВФ) Пол Томсен і керівник місії МВФ в Україні Танос Арванітіс.

За матеріалами «УНІАН»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

747