У п'ятницю на прес-конференції Віктор Янукович пообіцяв журналістам звозити їх у свій будинок в резиденції «Межигір’я». Поїхати одразу після неї не вийшло — у Президента за графіком, як сказали, була важлива зустріч і візит відклали на невизначений термін. «Сьогодні» вирішила не чекати і відправилася подивитися на резиденцію своїм ходом.
![](http://for-ua.com/files/05_2010/megg.jpg)
Територія навколо резиденції (Президент казав, що в «Межигір’ї» йому належить лише один будинок) обнесена по периметру металевою огорожею заввишки 6—7 метрів. За нею, розповів Володимир Іванович, що живе поряд на дачі, є ще одна огорожа, кам'яна, заввишки близько 3 м. «Янукович зазвичай виїжджає близько 9.00, приїжджає в дуже різний час. Зазвичай це кортеж з шести машин», — розповів дачник. «Недавно біля причалу з'явилася яхта, раніше її не було», — додає ще одна місцева мешканка, Світлана.
«Я по роботі часто заїжджаю за огорожу — дивимося за станом дороги, взимку посипаємо сіллю, влітку оновлюємо покриття, — розповів співробітник місцевого дорожно-експлуатаційного управління, уродженець села Семен Іванович (ім'я змінене на його прохання). — Востаннє був там місяць тому. Нас не особливо обшукують, вже вивчили, хіба що перевіряють мобільні телефони, чи немає там камер — на території заборонено фотографувати. Працюємо тільки вдень. Вночі, коли Янукович спить, нічого робити там нам не дозволяють. Коли він виїжджає, нам передзвонюють». За його словами, периметр першої огорожі — 54 км. За нею — асфальтована дорога, по якій можна об'їхати всю територію. У цілому ж територія резиденції — близько 140 га.
Будинок, де живе Янукович, — триповерховий з мідним дахом. Є ще два підземні поверхи. «На території є величезний басейн, два озера з рибою (за словами будівельників, Президент любить порибалити), оранжерея, парники, дитячий майданчик, велика вольєра і стійло для поні. Від будинку до Київського водосховища веде велика дорога, направо — вертолітний майданчик, наліво — причал. Берег забетонований, зроблена красива набережна. На майданчик може сісти два вертольоти або один великий, вантажний. А ще в Януковича я бачив невеликий зоопарк: павичі, страуси, дикобрази, говорять, навіть кенгуру, хоча я їх не бачив», — говорить Семен Іванович, пише «Сьогодні».
У самому селі Янукович востаннє побував у день захисту дітей, 1 червня — він урочисто відкрив дитячий спортмайданчик у дитбудинку «Любисток», який він патронує. А ще він стежить за впорядкуванням навколо підземного джерела поряд з селом. Його вода вважається святою. За легендою, її пив ще Тарас Шевченко. Зараз там стоїть скромна дерев'яна капличка, спуститися до якої можна по доріжці з дощатими сходинками — вона починається біля других воріт, що ведуть на територію «Межигір’я». Янукович, за словами жителів села, буває там щорічно на Великдень.
Нагадаємо, опозиція звинувачує Януковича в тому, що той через пов'язані з ним фірми забрав у держави резиденцію «Межигір’я». Сам Президент говорить, що викупив у резиденції за власні кошти на законній підставі лише один будинок, а всі решта там будують приватні фірми, до яких він не має відношення.
Київські водії тим часом продовжують стояти в пробках, пропускаючи кортеж Президента, який кожного ранку їде з «Межигір’я» через весь Київ на роботу. А потім увечері повертається назад. Кілька місяців тому замглави Адміністрації Президента Ганна Герман сказала, що розглядається можливість переїзду Януковича до однієї з будівель у центрі Києва, щоб не створювати труднощів киянам. Поки цього не відбулося, але в АП ходять чутки, що відбудеться вже в середині червня. Переїде Президент нібито в резиденцію в особняку на Липській, 4. «У вітальні і кухні поміняли паркет, — сказав один з радників Президента. — Зараз йде ремонт другого поверху, де буде робочий кабінет і спальня Президента». Але офіційно інформація про переїзд не підтверджується. «Мені про це нічого невідомо», — сказала замглави АП Герман.
Що стосується обіцянок ДАІ полегшити життя водіям під час проїзду кортежу Президента, то поки зроблено мало що. У ДАІ МВС України повідомили, що збільшили число регулювальників: «Вони під час проїзду кортежу управлятимуть автопотоком так, щоб зменшити пробки. Можливо, скоротимо і час простою автомобілів до і після проїзду кортежу. Зараз це близько 3 хвилин. (Водії стверджують, що реально їм доводиться стояти хвилин 10—15 – ред.)».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом