Віце-прем'єр України Сергій Тігіпко вважає, що ухвалення Верховною Радою закону про державні закупівлі дозволить вивести із тіні процеси держзакупівель і забезпечити економію бюджетних коштів, що зменшить прояви корупції та інших зловживань.

Так віце-прем'єр прокоментував ухвалення парламентом нової редакції цього закону.

«Ухвалення цього закону з урахуванням європейської практики є істотним кроком наближення України до формування зони вільної торгівлі з ЄС. Крім того, вказаний закон дозволить значно підсилити позиції України у переговорному процесі зі Світовим банком і Європейською комісією стосовно продовження співпраці з ними», - сказав він.

На думку віце-прем'єра, важливим моментом є розмежування функцій розробки державної політики і контролю за здійсненням держзакупівель: перша функція закріплена за Міністерством економіки, тоді як контроль покладається на Антимонопольний комітет України (АМКУ) як орган оскарження, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Законом також передбачено вдосконалення механізму оскарження. Делеговані повноваження АМКУ не дозволять перетворити його на інструмент штучного зволікання завершення процедури закупівель і забезпечать зацікавленість замовника усувати виявлені порушення, зазначив політик. Тепер подача оскарження не припинятиме процедуру закупівлі (за винятком випадків, коли АМКУ ухвалить відповідне рішення), що зменшить зловживання у сфері держзакупівель.

Він упевнений, що створення прозорого інструменту, який регулює держзакупівлі, є продовженням економічних реформ, направлених на стабілізацію державних фінансів, розвиток бізнесу і чесної конкуренції.

Як повідомляв ForUm, 1 червня Верховна Рада України прийняла у новій редакції закон «Про здійснення державних закупівель». За ухвалення закону проголосували 248 депутатів із 432 зареєстрованих у залі. Відповідний законопроект зареєстрований за №2263-1.

Парламентарії підтримали всі пропозиції Президента України Віктора Януковича і Кабінету міністрів України до цього закону.

Закон встановлює правові та економічні принципи здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти. Його метою є створення конкурентного середовища у сфері держзакупівель, розвиток добросовісної конкуренції, забезпечення раціонального і ефективного використання держкоштів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1427