Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко розповів, що Росія удавалася до жорсткого тиску на українську сторону під час підписання угоди про продовження терміну перебування Чорноморського флоту РФ у Криму

Про це він сказав, відповідаючи на запитання про можливий тиск Кремля на Україну під час підписання угод у Харкові.

«Ну не без того. Ми, звичайно, хочемо і бажаємо дружити. Але чекати від російської сторони відсутності жорсткості було б, напевно, нереалістично. Адже ніхто не відмовиться від використання всього можливого інструментарію для ефективного досягнення своїх цілей», - підкреслив глава МЗС.

Він також прокоментував ставлення російської еліти до України як до партнера.

«У цілому як узагальненого партнера нас були готові сприймати лише через призму недовіри. А грунтувалася остання на тому, що ми робили непередбачувані, нелогічні кроки - навіть у контексті інтересів України, повідомляє «Фокус».

Усе це підштовхувало росіян до того, щоб максимально далеко просунутися в закріпленні своїх інтересів через юридичні формули. Саме таким шляхом вони нав'язали нам газові угоди від 19 січня.

Але це нормально! Це завдання парламентерів - намагатися досягти максимуму. Ми повинні були вести переговори в такому ж ключі, але нащупувати ту серединну лінію, яка дозволяє реально забезпечувати баланс інтересів», - підкреслив Грищенко.

Нагадаємо, 21 квітня президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмитро Медведєв підписали угоду про продовження на 25 років терміну перебування Чорноморського флоту Росії в Севастополі. В обмін на цю угоду Україна добилася зниження ціни на російський газ на 30%, але не більше, ніж на 100 дол. за тисячу кубометрів.

27 квітня Верховна Рада України, незважаючи на опір депутатів від опозиції, ратифікувала угоду з РФ про продовження терміну перебування Чорноморського флоту РФ у Криму на 25 років - до 2042 року.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

471