«Велика вода», яка вже майже 2 тижні знищує інфраструктуру декількох європейських країн, може добратися і до Одеської області - причому вже через 2-3 тижні. Одеська область готова до майбутнього паводку всього на 57%. Інші регіони країни - ще менше. Лише третина наявних резервів країни здатна протистояти прийдешній повені.

«У нашому регіоні можливі всі надзвичайні ситуації», - говорять співробітники управління з надзвичайних ситуацій. За виключенням, мабуть, лише аварій на вугільних шахтах. Технічно до ліквідації НП у нас готові. Питання лише в тому, чи вистачить грошей на ліквідацію наслідків катаклізмів.

Останніми роками Одеська область відчула чимало капризів природи. У 2008-му - літню засуху, цієї зими - рясні снігопади, а навесні - обвали. В одній тільки Фонтанці вже відселили 11 сімей. Проводити берегоукріплювальні роботи рятувальникам не дають самі місцеві жителі, які не бажають виселятися зі своїх будинків. А в Красноокнянському, Ананьївському і Любашівському районах всупереч нормативам і здоровому глузду місцеві жителі самі знищили зливові стоки. Це і привело до затоплення територій.

«Балку, яка була призначена для зливу цих стоків з балок вниз у річку, вони взяли цю балку і повністю зрівняли із землею, зробили пішохідний спуск», - заявив начальник управління з питань НС облдержадміністрації Олександр Міхєєв.

Чи прийде «велика вода» з Європи в Одеську область, експерти стверджувати поки не беруться. Бути повені чи не бути, стане відомо вже у найближчі 2-3 тижні, повідомляє «allnews».

Від зазначив, що до критичного рівня ще більше півметра, після критики ще можна жити вільно. Це Рєії - 1.25, Ізмаїл - 90, Килія - 113, Вилкове - 30 см до критичного рівня. Тому останні 3 дні побачимо, що покажуть, у принципі в Західній Україні вже все йде до закінчення підтоплення. Що дасть Європа, буде днів через 20 відомо»

А 20-ти днів повинно вистачити для того, щоб підготуватися до можливого візиту «великої води», кажуть експерти. Метеорологи і співробітники рятувальних служб уже проводять необхідні розрахунки.

Як повідомляв ForUm, у Польщі число жертв катастрофічної повені збільшилося до 12. У районі міста Вроцлав відбувся прорив гребель, внаслідок чого великі території і тисячі будівель опинилися під водою.

Раніше мер Варшави Ханна Гронкевич-Вальц зазначила, що ситуація залишається «напруженою, але не драматичною». За її словами, місто готове до евакуації, проте в цьому немає необхідності.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

559