![Кабмін Азарова затвердив план інтеграції в Євросоюз](https://for-ua.com/static/images/previews/41/417947-2.jpg)
Кабінет міністрів у вівторок, 25 травня, опублікував план заходів щодо інтеграції в ЄС. Цей документ є відповіддю Києва на «матрицю співпраці», розроблену в Єврокомісії.
Україна вперше задекларувала терміни реалізації ключових реформ. У числі пріоритетів – ухвалення законопроектів, необхідних для отримання дорожньої карти безвізового режиму.
План першочергових заходів щодо інтеграції України в ЄС був прийнятий урядом 19 травня, але опублікований на сайті Кабміну лише вчора.
У документі перераховано 13 напрямів співпраці, по кожному з яких Київ бере на себе низку зобов'язань. Більша їх частина стосується торговельно-економічної співпраці. «Такі плани затверджуватимуться щорічно», - запевнили в службі віце-прем'єра Сергія Тігіпкао, що займався підготовкою документа.
У період з 2005 по 2008 рік уряд також затверджував подібні щорічні плани. «Але раніше це був бюрократичний документ, у якому перераховувалися всі можливі завдання у всіх сферах, тому він був об'ємним і важкочитаним. Цього року створений концептуально новий план. У ньому перераховані лише завдання, необхідні для досягнення конкретних цілей по ключових напрямах», - заявив заступник директора департаменту Міністерства юстиції з питань адаптації законодавства України до законодавства ЄС Тарас Качка.
У 2009 році черговий документ затверджений не був. В уряді пояснюють цю паузу «особливістю перехідного періоду, коли йшла підготовка «Порядку денного асоціації».
Основний розділ політичної частини плану – «активізація безвізового діалогу». Для отримання дорожньої карти безвізового режиму Кабмін обіцяє забезпечити затвердження парламентом деяких законопроектів про захист персональних даних, про концепцію міграційної політики (до кінця червня), ратифікацію конвенції по протидії торгівлі людьми (липень), ухвалення нового закону про правовий статус іноземних громадян (листопад) і низки інших актів. Також до листопада уряд повинен затвердити план заходів щодо впровадження біометричних паспортів. Більшість з перерахованих кроків були і в старих щорічних планах, але тоді Кабмін уникав указувати терміни їх реалізації.
Дипломати вважають, що Київ буде вимушений виконати задекларовані завдання ще раніше. «На прохання МЗС саміт Україна–ЄС перенесли з вересня на жовтень, і навряд чи його переноситимуть ще. Так, щоб отримати дорожню карту, потрібно завершити роботу до жовтня. У листопаді буде вже пізно», – задзначає співрозмовник газети «Комерсант-Україна».
Пріоритет економічної частини документа – «залучення макроекономічної допомоги ЄС». Для цього Кабмін має намір добитися затвердження нового закону про держзакупівлі (терміни не уточнюються). У минулих щорічних планах Київ традиційно обіцяв Брюсселю розробити новий Податковий кодекс. Тепер у пріоритетах української влади цього завдання немає. У Кабміні раніше неодноразово заявляли, що мають намір форсувати модернізацію газотранспортної системи за участю Євросоюзу, проте із затвердженого плану це не виходить. У відповідному розділі не вказані навіть терміни розробки концепції відповідної реформи.
Співрозмовники видання зазначають, що раніше в Кабміні була розроблена інша редакція щорічного плану. Допрацювати його довелося після того, як єврокомісар з питань розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле передав Києву так звану «матрицю співпраці», де вперше були вказані терміни виконання ключових завдань. «План відповідає матриці, презентованої Фюле, - визнав Тігіпко.– Перераховані завдання будуть виконані в зазначені терміни, і цей процес чітко контролюватиметься».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом