Терміни запроваджененя Європейським Союзом безвізового режиму для українців залежатимуть, у першу чергу, від того, наскільки швидко влада України зможе втілити в життя необхідні для цього заходи.

Про це заявив Європейський комісар у справах розширення і політики сусідства Штефан Фюле на прес-конференції у Сопоті в понеділок.

Фюле, який брав участь у неформальному саміті, присвяченому ініціативі Євросоюзу «Східне партнерство», зазначив, що однією із цілей цієї ініціативи є запровадження безвізового режиму для всіх шести держав-учасниць, серед яких – Україна.

Єврокомісар зазначив, що найбільш далеко серед держав «Східного партнерства» діалог у питанні лібералізації візового режиму просунувся з Україною, яка може отримати план дій щодо запровадження безвізового режиму на найближчому саміті з ЄС восени цього року, повідомляє «УНІАН».

«Сподіваюся, що перед осіннім самітом Україна-ЄС нам вдасться вже затвердити конкретний план дій, який приведе до скасування віз для українців», - сказав він.

Фюле назвав складним запровадження безвізового режиму, пояснивши це тим, що необхідно провести багато «технічних» змін, а також тим, що це «політично дратівлива» тема в Євросоюзі.

Єврокомісар додав, що ЄС влітку почне діалог про лібералізацію візового режиму з Молдовою, а також веде аналогічні переговори з Грузією. Він висловив надію, що полегшення отримання віз стане можливим і для громадян Азербайджану та Вірменії.

Нагадаємо, Європейський Союз обіцяє не виставляти Україні додаткових вимог, окрім тих, які будуть у Плані дій для скасування віз.

Україна і Євросоюз почали діалог, який стосується лібералізації візового режиму 29 жовтня 2008 року, після того, як 9 вересня 2009 року на саміті Україна-ЄС у Парижі було схвалене рішення про перехід до безвізового режиму у довгостроковій перспективі. До останнього часу міністри ЄС відмовлялися надати Україні «дорожню карту» для переходу до безвізового режиму, яка мала автоматизувати процес скасування вимог про отримання короткострокових віз для громадян України, які мандрують до країн Шенгенської зони.

До останнього часу ЄС відмовлявся надати Україні «дорожню карту», необхідну для переходу до безвізового режиму.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1090