Підвищення рейтингу України міжнародними агентствами свідчить про успіхи роботи уряду країни у боротьбі з наслідками фінансово-економічної кризи.
Про це заявив сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів прем'єр-міністр України Микола Азаров, коментуючи підвищення рейтингу України міжнародним рейтинговим агентством Standard & Poor’s.
«Маю сказати, що наші зусилля помічають і об'єктивно оцінюють. За останні два місяці міжнародні агентства втретє, підкреслюю - втретє, підвищують рейтинг України. Це визнання позитиву єдності влади, наполегливих дій», – сказав він.
При цьому, за його словами, не дивлячись на те, що економічні показники поліпшуються і рейтинг країни росте, Україна лише наближається до рейтингу, який був у 2004 році. «Коли ми ставили за мету досягти інвестиційного рейтингу, і коли б не втрачена п'ятирічка, він би вже був, тобто приток коштів для технологічного оновлення було б у 10 разів більше, ніж зараз», – сказав прем'єр-міністр, повідомляє «УНІАН».
Також глава уряду позитивно оцінив темпи зростання промислового виробництва в Україні за підсумками квітня поточного року.
Нагадаємо, міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor’s підвищило довгостроковий і короткостроковий кредитні рейтинги України по зобов'язаннях в іноземній валюті з «В-/С» до «В/В», довгостроковий і короткостроковий кредитні рейтинги по зобов'язаннях у національній валюті, – з «В/В» до «В+/В». Прогноз за рейтингами – «стабільний».
У той же час рейтинг України за національною шкалою підвищений з «uaA» до «uaA+». Рейтинг очікуваного рівня відшкодування боргу після дефолту «4», присвоєний випускам пріоритетних незабезпечених облігацій, залишається незмінним.
S&P зазначає, що підвищення рейтингів України обумовлене думкою рейтингового агентства про поліпшення політичної координації, яке виявилося в: поліпшенні зовнішньоекономічних відносин з ключовими торговими партнерами; 30-процентному скороченні тарифів на газ цього року в результаті переговорів з Російською Федерацією, що призведе до скорочення витрат на імпорт енергоносіїв майже на 3% ВВП (на річній основі); переговорах з МВФ, які мають привести до відновлення програми фінансування, включаючи додаткове офіційне фінансування.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом