Об'єднання «Нафтогазу» і «Газпрому» можливе лише на прагматичній основі. Про це, як повідомили ForUm’у у прес-службі Кремля, заявив президент Росії Дмитро Медведєв в інтерв'ю українським ЗМІ.

«Всякого роду об'єднання можливі тільки на прагматичній основі. З якою б величезною симпатією ми не ставилися один до одного, як би ми не любили один одного, об'єднуватися можна тільки виходячи із суто прагматичних міркувань. Але альянси – вони не тільки можливі, вони у деяких ситуаціях необхідні. Я зараз не аналізуватиму, як можна об'єднувати «Газпром» з «Нафтогазом». По-перше, це справа непродуктивна, тому що переговори на цю тему в повному розумінні ніколи не велися. А по-друге, це вимагає гранично коректних розрахунків. Нагадаю, що «Газпром» коштує приблизно 150 (за найнижчою оцінкою) або 200 (за високою оцінкою, відносно високою) мільярдів доларів. «Нафтогаз» коштує трохи менше, при всій повазі до нього», - зазначив Медведєв.

За його словами, зараз йдеться не про те, щоб узяти і злити щось воєдино, «тому що це буде, можливо, досить складно і для наших українських партнерів і взагалі для роботи».

«Але якщо говорити про створення якихось спільних проектів, спільних підприємств, де б об'єднувалися різні газові та газотранспортні активи не шляхом прямого з'єднання, а шляхом об'єднання, припустімо, окремих ланок, то мені здається, це цілком можливо, причому на взаємовигідній основі та з урахуванням побажань сторін. Ми, до речі, такого роду проекти маємо не тільки з нашими близькими сусідами і близькими друзями, такими, як Білорусь, наприклад. Але у нас є такі проекти з європейськими країнами і з такими крупними компаніями, як Eni, як основна німецька газова компанія, яка цими питаннями займається, я маю на увазі E.ON. І там якраз модель така: беруться декілька активів і з'єднуються. Це вже простіше, а з іншого боку, достатньо цікаво», - підкреслив президент РФ.

Він також нагадав, що кілька крупних іноземних акціонерів є у «Газпромі». «І коли вони свої інвестиції робили, це були одні гроші, а зараз це зовсім інші гроші. Найкрупніший пакет був, здається (я досить довго був головою ради директорів «Газпрому»), у наших німецьких партнерів – приблизно шість відсотків. На піку капіталізації це було понад 20 мільярдів доларів. При тому, що вклали вони, здається, туди, напевно, раз у 15 менше. Тому це тема, яка вимагає окремого скрупульозного аналізу», - сказав глава російської держави.

Відповідаючи на запитання, чи не образився він відмовою Президента України Віктора Януковича в об'єднанні «Нафтогазу» і «Газпрому», Медведєв заявив: «Я не ображений відмовою, тому що я це питання з Президентом Януковичем ще не обговорював. Якісь розмови на цю тему ведуться, на президентському рівні це не обговорювалося. Але я б зараз не відмовлявся ні від чого і нічого не передбачав. Зустрінемося з Віктором Федоровичем, поговоримо».

Як повідомляв ForUm, 30 квітня прем'єр-міністр РФ Володимир Путін запропонував об'єднати російський «Газпром» і НАК «Нафтогаз України». У свою чергу, прем'єр-міністр України Микола Азаров пообіцяв вивчити ідею його російського колеги.

13 травня Азаров заявив, що Росія ще не надала ніяких конкретних пропозицій, що стосуються об'єднання «Нафтогаза» і «Газпрому».

Президент України Віктор Янукович заявив, що готовий погодитися на об'єднання «Нафтогазу України» і «Газпрому», але на паритетній основі.

17-18 травня відбудеться офіційний візит до України Президента Російської Федерації Дмитра Медведєва.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

463