Народний депутат із фракції КПУ Леонід Грач радить «ура-патріотам», які не розібралися у суті проваленого Верховною Радою законопроекту нардепа від ПР Олени Бондаренко про внесення змін до закону «Про телебачення і радіомовлення», заспокоїтися і «заткнути рот». Про це нардеп заявив в ексклюзивному інтерв'ю ForUm’y.

«Глухі і нечитаючі ура-патріоти навіть не поцікавилися суттю запропонованого законопроекту. Вона зводиться не до захисту російської мови, а виставлянню додаткових «огорож» для її застосування. У цьому законопроекті і не йдеться про скасування дублювання, навпаки – тепер воно ще більш розширене. І не тільки на фільми іноземного виробництва, як вказано у цьому законопроекті, тобто російські, але й на інші теле- і радіопередачі», - зокрема сказав він.

На думку парламентарія, головним досягненням законопроекту Бондаренко у разі його ухвалення стала б тільки можливість вибору для телерадіоорганізацій способу трансляції іноземних фільмів і програм титрами чи голосом диктора.

«Тепер, що називається, приїхали… По суті, це підміна передвиборчих обіцянок Президента України Віктора Януковича про надання російській мові статусу державної. Заспокойтеся, панове, які не читають і не знають! Краще помовчіть. А якщо різкіше – заткніть рот», - підсумував Грач.

Як раніше повідомляв ForUm, 11 травня ц.р. Верховна Рада України відмовилася скасувати обов'язковий дубляж фільмів українською мовою.

У своєму законопроекті Бондаренко пропонувала скасувати норму закону про телебачення і радіомовлення, яка зобов'язує прокатні компанії здійснювати виключно звуковий дубляж фільмів українською мовою, дозволивши їм перекладати фільми за допомогою субтитрів.

Нагадаємо, це вже не перша спроба Партії регіонів вплинути на мовну пропорцію в Україні.

Так, 27 квітня Бондаренко зареєструвала у Раді законопроект про внесення змін до закону «Про телебачення і радіомовлення», який припускає скасування обов'язкової 50-процентної квоти на трансляцію музичних творів українських авторів в ефірі телеканалів і радіостанцій. Вона пояснювала таке бажання тим, що в архівах українських радіостанцій немає достатньо україномовної музики.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

412