![](/files/04_2010/criminal.jpg)
«Багато гастролерів - приїхав, «бомбанув» парочку квартир і покотив до себе під Київ», - розповідає прес-офіцер Солом’янського району Ірина Біба. Знайти ж украдене майно вдається лише у кожному четвертому випадку. Як кажуть у міліції, все залежить від швидкості подання заяви, адже злодюжка за один день може вивести або перепродати вкрадене.
За даними правоохоронців, цього року орудують в основному квартирні злодії зі стажем. А вони використовують більш витончені методи у порівнянні з новачками і придумують ноу-хау. «Нещодавно зловили злодія, який зламував замки за допомогою кулькової ручки!» - розповідає прес-офіцер Дніпровського району Олена Василяка. За її словами, досвідчені злодії підходять до вибору об'єкту ретельно: вибирають район (частіше – спальний, адже там люди вдень на роботі), вибирають не квартиру, а господаря.
«Дивляться, на якій машині їздить людина, у чому ходить, які носить прикраси. Можуть навіть познайомитися з жертвою на дитячому майданчику або під час прогулянки. Привернути увагу можуть навіть коробки з-під побутової техніки під дверима», - каже вона.
Злодії-новачки діють навмання - ходять по під'їзду і смикають дверні ручки. Як розповідають у міліції, буває, коли люди вибігають «на 3 хвилини» до сусідів, кидаючи двері відкритими, а повернувшись, бачать, що квартира обчищена, повідомляє «Сьогодні».
Жертвами злодіїв стають і публічні люди. «Квартирні злодії проникли на другий поверх моєї дачі, забрали інструменти, дриль і горілку. Покурили і пішли. З тих пір завжди, коли ми виїжджаємо з дачі, я залишаю на столі пляшку горілки і стакани», - сміється экс-заммера Іван Салій. А до нардепа Тараса Чорновола злодії проникли через дах - спустилися через вікно у квартиру. «Це давно було, але досі жалкую. Вкрали гроші, золото і японський відеомагнітофон. Злодія посадили, а як компенсацію мені кожного місяця висилали пару рублів із його зарплати на зоні», - говорить він.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом