Росія у відповідь на розширення НАТО на Схід планує укріпити позиції Чорноморського флоту в Україні і відкрити нові військові бази, пише «Незалежна газета». За даними видання, перш за все йдеться про відновлення бази підводних човнів, яка діяла до розпаду СРСР у Балаклаві. Зараз там працює музей, який належить Військово-Морським Силам України.

Крім того, Україна може погодитися розмістити військові бази у Миколаєві, Одесі та у гирлі Дунаю. Також стало відомо про плани модернізації Чорноморського флоту: після укладення договору щодо продовження термінів його базування у Севастополі це стає особливо актуальним.

Як пише газета, план повернення російських підводних човнів у Балаклаву обговорювали на зустрічі 8 травня у Криму прем'єр України Микола Азаров зі своїм колегою Володимиром Путіним. Як стало відомо, напередодні наміченого на наступний тиждень візиту до України президента Росії Дмитра Медведєва до договору щодо продовження термінів базування Чорноморського флоту готується пакет документів щодо розвитку військово-морської бази у Севастополі.

Як розповів командувач ЧФ віце-адмірал Олександр Клецков, уряд опрацьовує плани не тільки модернізації флоту, але ще і облаштування російських військових у Севастополі та інших гарнізонах Криму. Раніше у зв'язку з невизначеним становищем ЧФ у Севастополі над розширенням інфраструктури російська сторона не працювала. Програма модернізації бази ЧФ розрахована до 2020 року.

Як стало відомо газеті, у ході візиту до Криму Володимира Путіна, начальника Генштабу ЗС РФ Миколи Макарова і глави «Спецбуду» Росії Миколи Аброскіна обговорювалися саме ці питання. Як розповів начальник Генштабу, за дорученням президента РФ у Міноборони РФ створена робоча група, яка протягом двох місяців оцінить існуючу військову базу ЧФ у Севастополі.

За словами колишнього командувача ЧФ адмірала Володимира Комоєдова, плановане розширення Чорноморського флоту на Захід стане відповіддю на розширення НАТО на Схід. Як відомо, Альянс почав розміщення своїх нових військових баз у Румунії та Болгарії.

Проте, як відзначають експерти, не все так гладко у відносинах між Україною і Росією. Певні сили в Україні не зацікавлені у зміцненні військового впливу Росії. Як днями заявив міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко, не дивлячись на новий договір про базування ЧФ, до прав і обов'язків сторін, які встановлені базовими угодами 1997 року нічого не додано.

Як повідомляв ForUm, російські контррозвідники повернуться до Севастополя, де базується Чорноморський флот. Про це 12 травня заявив глава ФСБ Олександр Бортников.

Нагадаємо, 21 квітня Президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмитро Медведєв підписали угоду щодо продовження на 25 років терміну перебування Чорноморського флоту Росії у Севастополі. В обмін на цю угоду Україна добилася зниження ціни на російський газ на 30%, але не більше, ніж на 100 дол. за тисячу кубометрів.

27 квітня Верховна Рада України, не дивлячись на опір депутатів від опозиції, ратифікувала угоду з РФ щодо продовження терміну перебування Чорноморського флоту РФ у Криму на 25 років – до 2042 року.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

684