Надзвичайний і Повноважний Посол РФ в Україні Михайло Зурабов заявляє, що в суті харківських домовленостей президентів України і Росії лежить значне збільшення орендної плати для російського флоту. Про це Зурабов заявив сьогодні журналістам у Севастополі.
«Оскільки політичні рішення зараз ухвалені, і треба правильно, безумовно, їх інтерпретувати, я ніяк не можу погодитися з думкою деяких політиків, які стверджують, що відбувся розмін «флот на газ». Це не так. Було прийнято абсолютно інше рішення. Було ухвалено рішення про значне збільшення вартості орендної плати за перебування російського флоту, і зараз це приблизно 1,8 млрд. доларів на рік», - підкреслив посол.
За його словами, «українська сторона - і я розумію причини - ухвалила рішення про те, що ці кошти вона хотіла б отримати додатковими об'ємами постачань газу». Посол вважає, що це є абсолютно виправданим в умовах, коли цей ресурс перетворює Україну і Київ на регіонального гравця на газовому ринку, «тому що це - додаткові 10 млрд. кубометрів газу - фактично безкоштовно, якщо обчислювати це від існуючого рівня цін», повідомляє «УНІАН».
По-друге, як сказав Зурабов, «це, звичайно, серйозний інвестиційний ресурс, який дасть можливість абсолютно по-іншому будувати перспективи розвитку і хімічної промисловості, і низки інших».
Як додав Зурабов, «це рішення українського уряду, і ми його розуміємо. Але в суті лежить значне збільшення вартості оренди для російського ВМФ».
Як повідомляв ForUm, 21 квітня президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмитро Медведєв підписали угоду про продовження на 25 років терміну перебування Чорноморського флоту Росії в Севастополі. В обмін на цю угоду Україна добилася зниження ціни на російський газ на 30%, але не більше, ніж на 100 дол. за тисячу кубометрів.
27 квітня Верховна Рада України, незважаючи на опір депутатів від опозиції, ратифікувала угоду з РФ про продовження терміну перебування Чорноморського флоту РФ у Криму на 25 років – до 2042 року.
Угоду було ратифіковано фактично без якого-небудь обговорення або експертного аналізу. За ухвалення відповідного рішення проголосували 236 народних депутатів, незважаючи на те, що Комітет ВР у закордонних справах ухвалив рішення рекомендувати парламенту не ратифікувати його, тому що дана угода є антиконституційною.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом