Голова Верховної Ради України Володимир Литвин визнає, що в питанні підписання угоди щодо продовження терміну базування ЧФ РФ Україна «трохи політично програла». Про це голова ВР сказав в ефірі телеканалу «Інтер».
За його словами, «Росія в політичному плані виграла». «Виграла в тому плані, що вона продемонструвала, що є символи, які Росія відстоюватиме», - додав він. При цьому зазначив: «Ми в даному плані, можливо, трохи політично і програли, зокрема в інформаційному плані, але економічна домінанта з українського боку є переважаючою».
Відповідаючи на запитання, якою Україна буде у 2042 році, Литвин сказав, що «Севастополь є і буде українським містом, Крим є і буде невід'ємною складовою частиною України».
Також Литвин упевнений, що «ніяких процедурних норм» не було порушено при ухваленні рішення про ратифікацію угоди про продовження терміну перебування не території України Чорноморського флоту Росії. Він підкреслив, що для того, щоб почалося засідання, «достатньо одного голови (в день ратифікації вранці на табло висвітилося, що в сесійному залі зареєстровано 211 народних депутатів – ред.)». За його словами, «до 1996 року було конституційне розпорядження, що почати засідання ВР можна за наявності 226 чоловік». «Було зареєстровано 211 людей, 12 прийняли присягу і відразу реєструвалися, а потім, у міру того, як працівники технічної служби розчищали гнізда для голосування, відбулося збільшення кількості депутатів, які були зареєстровані», - розповів голова ВР.
Він зазначив, що була доповідь з цього питання від уряду, від комітету, тому недоречно говорити «про порушення процедури».
Литвин переконаний, що в сесійному залі не було бажання обговорювати питання щодо ЧФ РФ. За його словами, «кожен вирішував свою проблему - використовувати будь-який привід для провокації конфлікту і для того, щоб закріпити за собою настрої людей».
На питання журналістів з приводу заяв Володимира Путіна, що аналогічні домовленості стосовноо ЧФ РФ були в Росії і з лідером БЮТ Юлією Тимошенко, Литвин відповів: «Нинішня влада довела до практичного завершення ті домовленості, які були раніше досягнуті».
Кажучи про методи, які застосовувалися в день голосування, він назвав їх «дикунськими». «Коли не вистачає аргументів, то в хід йдуть м'язи, димові шашки і яйця». Він не виключив, що в тому випадку, якщо «безкарним буде залишено використання димових шашок», то в майбутньому в парламенті народні депутати України можуть з'ясовувати відносини і за допомогою зброї. «Якщо врахувати, що деякі депутати ходять із зброєю, то завтра вони можуть стріляти», - зазначив він.
Литвин вважає, що мав рацію, коли всупереч усьому продовжував ведення засідання, оскільки «було б побоїще не тільки усередині парламенту, але і на вулиці».
Як повідомляв ForUm, 21 квітня президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмитро Медведєв підписали угоду про продовження на 25 років терміну перебування Чорноморського флоту Росії в Севастополі. В обмін на цю угоду Україна добилася зниження ціни на російський газ на 30%, але не більше, ніж на 100 дол. за тисячу кубометрів.
27 квітня Верховна Рада України, незважаючи на опір депутатів від опозиції, ратифікувала угоду з РФ про продовження терміну перебування Чорноморського флоту РФ у Криму на 25 років – до 2042 року.
Угоду було ратифіковано фактично без якого-небудь обговорення або експертного аналізу. За ухвалення відповідного рішення проголосували 236 народних депутатів, незважаючи на те, що Комітет ВР у закордонних справах ухвалив рішення рекомендувати парламенту не ратифікувати його, тому що дана угода є антиконституційною.
За матеріалами «УНІАН»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом