Наступним кроком влади Януковича-Азарова буде здача Росії української газотранспортної системи. Про це, коментуючи сьогоднішні пропозиції прем'єр-міністра України Миколи Азарова російській стороні, заявив міністр енергетики опозиційного уряду Олександр Гудима, повідомили ForUm’у у прес-службі БЮТ.
За його словами, «сьогоднішня зустріч Азарова з Путіним свідчить, що правителі Кремля, кожен сам для себе, намагаються використовувати українську владу, щоб заробити собі бали на майбутніх президентських виборах».
За прогнозом Гудими, вже днями перший віце-прем'єр-міністр Андрій Клюєв ініціюватиме ухвалення змін до закону про зміну форми власності української ГТС. «Для того щоб змінити чинне законодавство стосовно ГТС, у них є антиукраїнська більшість, і я думаю, що найближчим часом ми побачимо клюєвський закон, який дозволить Януковичу і Азарову робити будь-що з українською ГТС», - сказав він.
Опозиційний міністр також нагадав, що знаходження ГТС у держвласності дозволяє Україні бути гравцем на ринку Європи, але «як тільки вона перейде під управління, у концесію або навіть у власність 50 на 50, це означатиме, що ми зникнемо з геополітичної карти Європи як самостійна держава, і все за нас вирішуватиме Російська Федерація».
Крім того, Гудима заявив, що опозиційний уряд категорично проти того, щоб Росія мала частку при будівництві заводу з виробництва ядерного палива в Україні. За його словами, маючи такий завод, Україна зменшила б залежність від постачань російського палива.
Гудима також заявив, що уряд Тимошенко планував у травні цього року провести тендер на будівництво заводу і вибрати між американською компанією «Westinghouse» і російською «ТВЕЛ». «Проте обіцянки побудувати в Україні під технічний кредит енергоблоки на Хмельницькій АЕС переконали чинних українських посадових осіб, що нам не потрібен власний завод з виробництва ядерного палива. Пан Янукович озвучив, що завод будуватиметься 50 на 50, і, знаючи, що по-російськи означає 50 на 50, ми можемо говорити, що насправді це буде російський завод, побудований в Україні як філія, а всі рішення ухвалюватиме російська сторона. Отже це не диверсифікація - це чергова здача тепер уже ядерно-паливного комплексу Російської Федерації. І це ще зробить ще більше залежною нашу ядерну енергетику від постачань російського ядерного палива», - підсумував Гудима.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом