Сумарна знижка при укладенні 25-річного контракту на постачання ядерного палива в Україну може перевищити 1 мільярд доларів, повідомив глава «Росатому» Сергій Кирієнко.

За його словами, наразі терміни, які обговорюються для укладення контракту, це 15-25 років.

«Чим більший термін контракту, тим більша знижка», - підкреслив він.

«Якщо говорити про 25-річний контракт, то за 25-ліття знижки, які ми пропонуємо українським партнерам, ця цифра вимірюється більше ніж в 1 мільярд доларів», - сказав Кирієнко.

«Це тільки знижки, це не ціна контракту», - зазначив глава «Росатому».

Крім того, Кирієнко підкреслив, що російські «Атоменергомаш» і український «Турбоатом» можуть створити спільне підприємство в атомній галузі на паритетній основі.

«Одна із можливих версій - це спільне підприємство, цілком можливо, на паритеті», - заявив Кирієнко.

Так він відповів на запитання про те, у якому вигляді може бути співпраця між Росією і Україною в атомній сфері.

Кажучи про можливе спільне підприємство, Кирієнко додав, що «конфігурація може бути набагато ширшою». «Є ще п'ять-шість українських підприємств, які дуже серйозно задіяні вже сьогодні. А якщо буде спільна програма, то більш серйозні будуть задіяні й у будівництві атомних станцій на Україні та у Росії», - сказав глава «Росатому».

Ці підприємства «знаходяться у приватних руках, але яка різниця», зазначив він.

Кажучи про розподіл часток у можливому спільному підприємстві, глава «Росатому» сказав, що можна визначити необхідні активи, скласти їх, провести оцінку внесених активів і відповідно визначити частки.

«Врешті-решт, повноваження учасників не завжди визначаються частками. Вони визначаються ще угодою акціонерів. У цьому сенсі «50 на 50» не завжди найкраща конструкція, але таке можливо», - підкреслив Кирієнко.

Нагадаємо, в Україні працюють чотири АЕС - Запорізька, Південноукраїнська, Рівненська і Хмельницька - загальною енергопотужністю 13,835 Гвт. Це більше половини потужностей усіх електростанцій України.

Російська корпорація «ТВЕЛ» поставляє ядерне паливо для українських АЕС у рамках довгострокового контракту, який закінчується у 2010 році.

Нагадаємо, 21 квітня Дмитро Медведєв і Віктор Янукович підписали у Харкові угоду щодо продовження присутності ЧФ у Криму на 25 років.

27 квітня Рада ратифікувала цю угоду .

За матеріалами РІА «Новини», «Інтерфакс-Україна»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

826