Наступний етап консультацій щодо продовження співпраці Міжнародного валютного фонду з Україною може початися у першій половині травня, коли до Києва прибуде місія МВФ.
Про це у Вашингтоні повідомив віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко, коментуючи результати переговорів української делегації з керівництвом Фонду.
Він виразив надію на те, що вже найближчими днями завершиться підготовка текстової частини домовленостей з МВФ, зазначивши, що деякі цифри вимагають додаткового уточнення. «Думаю, що під час поїздки місії до Києва більшість питань будуть вирішені», - сказав Тігіпко.
Він підкреслив, що керівництво МВФ налаштоване досить вимогливо, але це зумовлено зміною обставин на світових ринках. «Оскільки в світовій економіці спостерігається певне поліпшення ситуації, то Міжнародний валютний фонд буде більш вимогливо ставитися до всіх країн, у тому числі і до України», - зазначив віце-прем'єр.
При цьому Тігіпко підкреслив, що Фонд з розумінням ставиться до позиції української влади щодо важливості питання соціальних виплат для населення. Разом з тим, сторони переговорів переконані, що ці витрати не повинні погіршити платоспроможність та інвестиційну привабливість нашої держави. «Саме ці чинники у середньостроковій перспективі забезпечать економічне зростання України», - зазначив Тігіпко, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
Під час перебування у США Тігіпко зустрівся з міністром фінансів Російської Федерації Олексієм Кудріним і представником РФ у МВФ й обговорив з ними питання відновлення співпраці України з МВФ. «Російська сторона запевнила в своїй підтримці, і це досить важливо для нас. Вважаю, що це стало можливим завдяки програмі, розробленій українським урядом, і тій стратегії, якої він дотримується», - підкреслив Тігіпко.
Нагадаємо, у рамках нової програми співпраці з Міжнародним валютним фондом, розрахованої на два з половиною роки, Україна може отримати кредит у розмірі 19-20 млрд. доларів.
Президент України Віктор Янукович сподівається на підписання в травні нової угоди з Міжнародним валютним фондом.
Обсяг діючої дворічної програми stand-by для України, що почалася у листопаді 2008 року, складає 16,4 млрд. дол., з яких понад 11 млрд. дол. було виділено трьома траншами. Четвертий транш у 3,8 млрд. дол. Україна розраховувала отримати у листопаді 2009 року, проте він так і не був наданий у зв'язку з політичною нестабільністю в країні і відсутністю Державного бюджету на 2010 рік.
Місія МВФ з 24 березня по 2 квітня перебувала в Україні, де проводила переговори з українськими властями про продовження співпраці.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом