Президент України Віктор Янукович заявляє про необхідність консолідації міжнародних зусиль для відробітку і реалізації нових підходів у вирішенні питань про можливе отримання незалежності народами на територіях заморожених конфліктів.
Про це Президент сказав на брифінгу в Страсбурзі, відповідаючи на запитання про позицію України в питанні визнання незалежності Абхазії і Південної Осетії, про що він заявляв раніше.
«Україна готова підтримувати процес забезпечення рівності цінностей демократії, прав народів на територіях заморожених конфліктів», - сказав Янукович. Він підкреслив, що Україна категорично проти застосування практики подвійних стандартів у цих питаннях.
На думку Президента, настав час на міжнародно-правовому рівні активізувати процеси у цій сфері, на базі нових ефективних критеріїв можливого надання незалежності таким народам з одночасним вирішенням заморожених конфліктів.
Також Янукович сподівається на ухвалення Верховною Радою найближчим часом низки законів, що імплементують Європейську хартію мов національних меншин.
«Найближчим часом буде прийнято цілу низку законів, які реалізовуватимуть у життя Європейську мовну хартію, що була ратифікована Україною, але не була імплементована через зайве політизування цього питання в Україні», - сказав він.
За словами Януковича, такі закони вже підготовлені.
«Я сподіваюся, що Верховна Рада їх розгляне і прийме простою більшістю. Хартія буде імплементована», - запевнив він.
При цьому, відповідаючи на запитання, чи будуть дотримуватися права національних меншин в Україні, зокрема румунської та інших общин, Янукович зазначив, що, насамперед, необхідно змінювати систему незалежного зовнішнього тестування, щоб створювати умови для учнів складати іспити рідною для них мовою.
Нагадаємо, 21 квітня Дмитро Медведєв і Віктор Янукович підписали у Харкові угоду про продовження присутності ЧФ у Криму на 25 років - до 2042 року (нині чинна угода діє до 2017 року).
В обмін Росія погодилася надати знижку на постачання газу Україні - 30%, але не більше 100 доларів на 1 тисячу кубометрів. Також офіційно відміняються штрафи за недобір палива, які, втім, жодного разу не застосовувалися на практиці. За 10 років пільгові ціни дозволять Україні заощадити близько 40 млрд. доларів (3 млрд. у 2010 році і по 4 млрд. у кожному подальшому). За словами Медведєва, знижка враховуватиметься як орендна плата за базування ЧФ.
27 квітня Рада ратифікувала цю угоду.
За матеріалами «УНІАН», «Інтерфакс-Україна»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом