У п'ятницю в прокуратурі Києва повідомили про результати перевірки шкіл і дитячих садів столиці, що проводилася з лютого по квітень. Під час перевірки було встановлено, що в комунальних навчальних закладах столиці не дотримуються норми харчування. Представники Київської міської держадміністрації пояснюють це відсутністю бюджетного фінансування, унаслідок чого кошти, призначені для закупівлі продуктів, доводиться направляти на виплату зарплат.
Прокурорська перевірка шкіл і дитячих садів столиці почалася в лютому після численних скарг батьків на неякісне харчування, що отримується їхніми дітьми. У п'ятницю заступник прокурора Києва Вадим Горан провів міжвідомчу нараду, на якій оприлюднив результати перевірки, що показали, що у всіх районах Києва не виконуються встановлені Кабінетом міністрів норми дитячого харчування. У I кварталі поточного року уряд встановив вартість продуктового набору для учнів 1-4-х класів на рівні 6,47 грн., 5-11-х класів – 7,70 грн. Фактично ж обіди купувалися за 3 грн., оскільки у встановлену вартість включалися транспортні витрати. «Школярі не отримують харчування, що відповідає їхнім фізичним потребам», - сказав пан Горан.
Згідно даним прокуратури Києва, у деяких навчальних закладах м'ясо і риба замінюються «низькосортними ковбасами, блюдами з круп і макаронними виробами». У деяких дитячих садах Деснянського і Печерського районів із січня зовсім не давали дітям молочних продуктів, а працівники одного з навчальних закладів Дарницького району дозволяли собі навіть обважувати дітей. Зокрема, контрольне зважування показало, що порція рисової запіканки із сметаною важить 105 г замість заявлених у меню 155 р.
За результатами перевірки прокуратура Києва внесла 30 різних подань і було відшкодовано понад 9 млн. грн. збитків, пише «Комерсант-Україна».
Присутні на нараді представники Київської міської держадміністрації пояснили, що проблема з дитячим харчуванням виникла через нестачу бюджетних коштів. За словами заступника голови Київської міськдержадміністрації Алли Шлапак, прийнятий минулого року закон про підвищення соцстандартів зобов'язує підвищити зарплату працівникам сфери освіти, але, оскільки бюджет Києва не буде збільшений, підвищення зарплат може відбутися зокрема за рахунок коштів, призначених для закупівлі дитячого харчування.
Шлапак уточнила, що у 2010 році Київ повинен перерахувати до держбюджету 6,5 млрд. грн. Вона запропонувала учасникам наради звернутися в Кабмін і Верховну Раду з проханням відняти з цієї суми 500 тис. грн., які дозволять зберегти витрати на дитяче харчування хоч би на рівні минулого року.
«Проте 500 тис. грн. – лише 60% від потреб. Потрібно приблизно 1 млн. грн.», - зазначила Шлапак.
Заступник голови парламентського комітету з питань бюджету, народний депутат Валерій Борисов («Наша Україна–народная самооборона») заявив, що таке звернення буде розглянуто. Проте він підкреслив, що Київ має у своєму розпорядженні власні резерви для поповнення місцевого бюджету. «Насамперед, – прибутковий податок, який потрібно збирати. Ще один резерв – стовідсоткова оплата житлово-комунальних послуг і орендні платежі за землю. Потрібно не розбазарювати паркові зони, а займатися аукціонами, конкурсами – вести прозору інвестиційну політику», – сказав Борисов.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом