Виконувач обов'язків президента Польщі, маршалjr сейму Броніслав Коморовський прибуде до Москви на святкування 65-річчя Перемоги над гітлерівською Німеччиною на запрошення російського президента Дмитра Медведєва. Про це повідомив прес-секретар Коморовського Єжи Смоліньський. Запрошення послідувало у неділю під час короткої зустрічі Медведєва і Коморовського у Кракові, куди російський президент прибув на похорон польського президентського подружжя Лєха і Марії Качиньських.
Нагадаємо, що у ході зустрічі Януковича і президента Росії Дмитра Медведєва на початку березня сторони домовилися про організацію проходження потяга з ветеранами ВВв за маршрутом Містами-Героями в Україні, Білорусі та Росії, з кінцевим пунктом призначення у Москві. 8 травня президенти трьох країн – Росії, України, Білорусі – зустрінуть цей потяг у Москві.
За словами Єжи Смоліньського, у ході зустрічі у Кракові «обидві сторони визнали, що нинішня ситуація створює великі можливості для польсько-російського примирення і загоєння катинської рани».
Медведєв запевнив, що візьме під особистий контроль питання про реабілітацію жертв катинської трагедії, додав прес-секретар маршала сейму.
Коморовський заявив, що необхідно виконати заповіт Качиньського і, зокрема, нагородити членів російського історико-просвітницького товариства «Меморіал», які прагнули оприлюднити правду про злочин під Катинню.
Виконувач обов'язків президента Польщі також повідомив, що має намір висунути для нагороди росіян, які допомагали польському народу у дні після авіакатастрофи під Смоленськом.
Покидаючи Краків, Медведєв висловив припущення, що трагедія, яка сталася 10 квітня у небі над Смоленськом, може зблизити Росію і Польщу. «Перед лицем тяжких втрат ми можемо докласти зусиль для зближення позицій наших країн, щоб наші народи чули один одного краще», - сказав він. Кажучи про катинський розстріл, російський президент знову назвав його «злочином Сталіна і деяких його прибічників».
Тим часом офіційне розслідування розстрілу понад 20 тисяч польських офіцерів і представників інтелігенції, яке проводила російська прокуратура, було припинене у 2004 році. Багаторічні спроби родичів загиблих оскаржити це рішення у російських судах виявилися безуспішними.
У січні 2009 року Верховний суд Росії залишив чинним рішення щодо припинення розслідування.
Як повідомляв ForUm, Лєх і Марія Качиньські були поховані у неділю у Вавельському замку Кракова. Президентське подружжя, а також 94 польських політики, воєначальники і громадські діячі загинули 10 квітня в авіакатастрофі під Смоленськом.
Провести президента Польщі Лєха Качиньського і його дружину в останню путь приїхав Президент Віктор Янукович, екс-прем'єр Юлія Тимошенко, а також третій Президент України Віктор Ющенко.
Також були присутні глави держав Чехії, Угорщини, Словаччини, Румунії і Грузії. Проте багато президентів, зокрема, Барак Обама, вирішили скасувати свій візит до Польщі через закриття авіасполучення у Європі у зв'язку з виверженням вулкану в Ісландії.
За матеріалами «Радіо свобода», «Бі-Бі-Сі»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом