Кандидат у президенти, прем'єр-міністр Юлія Тимошенко обіцяє у разі перемоги на президентських виборах добиватися перегляду межі спірного кордону в Чорному морі між Україною і Румунією. Про це вона заявила під час сьогоднішньої зустрічі з громадськістю Тернополя.

«Я не розділяю реляцій, що все було добре і досягнута стабільність і розуміння в цьому питанні. Шельф Чорного моря – це наша економічна незалежність і наша політична незалежність, це потужність і конкурентоспроможність нашої держави. Тому я буду жорстко проводити роботу, щоб повернути справедливість. І те, що було несправедливо по відношенню до України, повинно бути переглянуто», – зазначила Тимошенко.

Вона виразила переконання, що у разі розробки шельфу Чорного моря Україна зможе забезпечити себе власною нафтою і газом на сотні років. «При глибокому бурінні – понад 2 тисячі метрів - ми зможемо дістатися до тих потоків, які дадуть нам можливість з більшої частини світу гкачати нафту і газ, так рельєф побудований. Це знають учені і корпорації, які займаються видобутком нафти», – стверджує Тимошенко, яку цитує «УНІАН».

Як повідомляв ForUm, 3 лютого 2009 року Міжнародний суд ООН у Гаазі виніс постанову, в якій зазначив, що о. Зміїний не може вважатися частиною прибережної лінії України у визначенні серединної лінії при делімітації континентального шельфу і виняткової економічної зони. Міжнародний суд ООН також вирішив не враховувати диспаритет у довжині прибережної лінії України і Румунії в Чорному морі при делімітації континентального шельфу і виняткової економічної зони.

Справа про делімітацію континентального шельфу і виняткові економічні зони України і Румунії в Чорному морі була в суді за ініціативою Бухареста з 2004 року. 16 травня 2006 року Україна подала до Міжнародного суду ООН контр-меморандум.

Нагадаємо, острів Зміїний є територією України, що закріплено в договорі про добросусідство і співпрацю між Україною і Румунією 1997 року.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

775