Сьогодні в Японії святкують Сецубун – переддень нового року за старим календарем, і Мандоро — свято міріад ліхтарів в храмі Касуга (м. Нара, стародавня столиця Японії). Свято Мандоро присвячено приходу весни. У Мозамбіку 3 лютого відзначається День героїв. За православним календарем 3 лютого – день пам'яті Преподобних Максима Сповідника і Максима Грека. Окрім цього в 1940 році у Вінніпегу було створено «Комітет українців Канади», а в 1969 році новим лідером Організації Визволення Палестини був вибраний Ясир Арафат - засновник і голова воєнізованої організації Фатах.

Сецубун — початок нового сезонного циклу. Слово «сецубун» означає «вододіл сезонів», так називають день напередодні приходу нового сезону. Це одне з найдавніших і найцікавіших свят в країні. Сецубун припадає на першу декаду лютого (звичайно святкується 3 або 4 лютого). Появу цього свята пов'язують з поняттям китайської філософії - інь-ян. Це два протилежні взаємодіючі начала, що лежать в основі всесвіту: світло і тьма, позитивне і негативне, активне і пасивне, жіноче і чоловіче. Вважалося, що на стику сезонів ці начала протистоять один одному, що викликає небезпеку появи різного роду нещасть.

Звідси народився обряд вигнання демонів, щоб забезпечити благополуччя. Звичайно він проводиться шляхом розкидання бобів. В ніч на Сецубун в будинках влаштовується церемонія Маме-макі («метання бобів»). Діти наповнюють чашки бобами і розкидають їх по кімнатах, читаючи заклинання, що відлякують демонів. В кінці церемонії кожний з'їдає стільки бобів, скільки йому років. Цей обряд проганяє демонів і гарантує здоров'я протягом цілого року.

В Сецубун у всіх храмах, сінтоїстських і буддійських, проводиться обряд вигнання лиха, під час якого збираються натовпи народу. З храму з шумом вибігають чоловіки в костюмах демонів і змішуються з натовпом. Пізніше з'являються переодягнені ченці, які женуть демонів по вулицях, а потім повертаються в храм, після чого починається церемонія розкидання бобів. В ній беруть участь спеціально вибрані для цього тосі-отоко (людина року), звичайно це найвпливовіші, шановані люди: депутати, артисти, письменники, борці сумо і т.п. Одягнені в традиційний святковий одяг, вони розкидають з дерев'яних коробочок загорнені в білий папір боби. Все це проходить галасливо і весело.

Іменини відзначають: Агнія, Валеріан, Євген, Максим, Віктор, Тимофій.

Цього дня:

1488 Португальський навігатор Bartholomeu Diaz висаджується в бухті Mossal - перший відомий європеєць, що висадився в південному краю Африки.

1565 Іван Грозний ввів опричнину.

1754 Російські купці піднесли імператриці Єлизаветі діамант вагою 56 карат на знак вдячності за знищення внутрішніх митниць в Росії.

1815 У Швейцарії почав функціонувати перший у світі промисловий сироварний завод.

1830 Представники Росії, Великобританії, Франції підписали Лондонський протокол, яким Грецію було проголошено незалежною конституційною монархією. До цього протягом декількох століть Греція перебувала під ярмом турецького султана.

1913 Ратифіковано 16-у Поправку до Конституції США, яка дає право оподатковувати дохід і збирати прибутковий податок.

1919 Ліга Націй проводить перше засідання в Парижі, під головуванням президента США Вільсона.

1925 В СРСР - перша радіотрансляція. Передають оперу О.П. Бородіна «Князь Ігор» з Великого театру.

1938 «Відтепер я беру на себе безпосередньо і особисто командування всіма збройними силами», - такий наказ підписав цього дня Гітлер. Власному призначенню передувало усунення будь-якої опозиції в армії.

1945 Завершення Вісло-Одерської операції.

1960 Англійський прем'єр-міністр Гарольд Макміллан у промові в Кейптауні запустив в обіг крилату фразу «вітер переміни».

3 лютого народилися:

1820 Елізабет Блеквелл, англійка, перша у світі жінка-лікар.

1847 Александер Белл, один з винахідників телефону.

1854 Сергій Корсаков, російський психіатр, основоположник московської психіатричної школи.

1862 Сава Морозів (пом. 26(13).05.1905), російський підприємець, меценат, співчував і допомагав революціонерам.

1872 Іван Олександрович Фомін (1872 - 1936), видатний український архітектор. Один з основоположників неокласицизму, архітектор будівлі Кабінету Міністрів України у Києві.

1874 Гертруда Стайн (1874 - 1946), американська письменниця.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

647