Можливо, вже незабаром громадяни країн Європейського Союзу, США, Канади, Японії, Швейцарії, Ватикану й низки інших держав зможуть приїжджати до України, лише отримавши заздалегідь візу. У Верховній Раді України вже зареєстрований відповідний законопроект.
Законопроект № 6012 «Про внесення змін до закону «Про правовий статус іноземців і осіб без громадянства» зареєстрований у Раді 28 січня. Він розроблений народними депутатами від різних фракцій парламенту.
Зокрема, законопроект № 6012 пропонує ВР внести зміни до Українського законодавства, з тим, щоб іноземці й особи без громадянства обов'язково отримували в'їзну візу в нашу країну (якщо закони України не встановлюють інший порядок в'їзду).
Якщо депутати проголосують за даний законопроект, то встановлять симетричний візовий режим з країними-ЄС, Андоррою, Ватиканом, Ісландією, Канадою, Князівством Ліхтенштейн, Монако, Норвегією, Сан-Маріно, США, Швейцарією та Японією.
Автори законопроекту вважають, що законопроект також допоможе наповнити Держбюджет України. Зокрема, казна зможе отримувати додаткові доходи понад 50 мільйонів доларів. Це будуть гроші за консульські збори за отримання віз.
Також вони переконані, що громадяни держав, що втратили право безвізового в'їзду до України, допоможуть активізації вирішення питання про лібералізацію візового режиму для українців.
Але експерти не розділяють оптимізм авторів даного документа.
За словами народного депутата України, заступника голови комітету ВРУ з закордонних справ Тараса Чорновола, проект має всі шанси пройти в парламенті, проте у будь-якому випадку виявиться ветованим, незалежно від того, хто стане Президентом.
«Цей закон так чи інакше буде ветований, і парламент не зможе подолати вето, хоча зрештою, на мій погляд, у міжнародних відносинах існує певна логіка дій. Просто не потрібно робити поспішних кроків спочатку, щоб потім не доводилося придумувати якісь «ввічливі» методики», - зокрема, сказав політик.
Він нагадав також про те, що українські кордони відкрили з приходом до влади Віктора Ющенка.
«Я неодноразово заявляв і повторюю, що з боку Ющенка було справжнім ідіотизмом практично в односторонньому порядку, за якісь дуже поверхневі обіцянки, відкрити повністю українські кордони. У міжнародній політиці такі кроки не робляться, оскільки це якраз такий напрям, у якому обов'язково потрібно торгуватися», - підкреслив Чорновіл і додав: «І це не лише не є ганебним, а, навпаки, є єдиним правильним кроком. Тим більше, що практика міжнародних відносин не передбачає зворотних кроків. А чекати, що таким чином ми підшантажуємо і зможемо чогось добитися для своїх громадян або поваги країни, не доводиться».
У свою чергу, директор Центру дослідження проблем цивільного суспільства Віталій Кулик також виразив сумніви щодо життєздатності цього законопроекту.
«Наявність такої ініціативи показує, що в суспільстві є люди, які втомилися від європейської політики і є бажання ввести обмеження для них, щоб, таким чином, мотивувати ЄС до активнішого процесу щодо зближення або відміни візового режиму. Крім того, такий консенсус фракцій ще не означає, що всі фракції без виключення проголосують за ці рішення, крім авторів самого законопроекту», - зазначив він.
Один з авторів законопроекту, народний депутат України від Фракції Партії регіонів у ВР Валерій Бондик сказав, що він і його колеги не наполягатимуть на першочерговому розгляді цього проекту. Більш того, Бондик уже готовий до провалу голосування за Проектом № 6012 або ж ветування його Президентом України.
«Я розумію, що так може відбутися. Але дана ініціатива – це вислів позиції. Все-таки головна, основна вимога Міжнародного права – повага гідності і честі, у тому числі й громадян України. Ми розуміємо, що, можливо, він і не пройде. Але не висловитися не могли», - пояснив Бондик.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом