Народний депутат України Анатолій Семинога співчуває киянам, які травмуються через ожеледі на дорогах. Про це він заявив кореспондентові ForUm’у.

«Київ нерозчищений. Київ недоглянутий. Київ без влади. Я співчуваю киянам, які справді сьогодні травмуються щодня. Це по-перше. А по-друге, соромно перед іншими людьми, які приїжджають до нас у столицю. Недавно я зустрічався у Києві з людьми, які приїхали з Москви. Вони здивовані, що Київ у такому стані. У них у Москві могло таке бути десь на початку 90-х років, коли були величезні проблеми у колишньому Радянському Союзі. Сьогодні їхня столиця зовсім інший має вигляд», - поділився нардеп.

За його словами, обурення киян викликає не тільки те, що коїться на вулиці. «Річ у тім, що практично все сьогодні розкрадено. І навіть та техніка, якою повинні були б прибирати сніг, зникла. Це все говорить про те, що влади у Києві немє», - заявив Семинога.

У свою чергу, правозахисник Едуард Багіров закликав українців у разі отримання травм через ожеледицю на вулицях звертатися до суду.

«Я закликаю всіх громадян України знайти можливість витратити якийсь час і подати до судів. Лише через позитивну винесену ухвалу на користь споживача українці отримають можливість змусити чиновників, можновладців виконувати свої зобов'язання, у тому числі - й договірні. Якщо ми хочемо, щоб у наступну зиму ми ввійшли з гарячою і холодною водою, з електрикою, з прибраними територіями, без снігу і ожеледі – ми повинні у 2010-му змусити всіх їх виконувати все те, що вони нам обіцяли», - зазначив правозахисник.

За його словами, це реально зробити через скарги, позовні заяви, виграні судові процеси. «Я розумію, це невигідно, це витратно, це вимагає часу, але здоров'я – важливіше. Якщо ми не почнемо діяти, все повторюватиметься і в 2011-му, 2015-му, 2020-му роках», - вважає він.

Багіров заявив, що законодавство України дає можливість застосовувати судовий механізм у захисті своїх інтересів, це стосується і травм.

«Для цього необхідно зібрати максимальну доказову базу. Будь-яка заява – скарга у прокуратуру, заява у міліцію, позовна заяву до суду – повинна бути підкріплена максимальною кількістю документів, які підтверджують вашу правоту. Також потрібно довести завдавання вам моральних, матеріальних, фізичних збитків. Цими документами можуть слугувати, наприклад довідка із медустанови, фотографія, яка фіксує факти порушення. Цей пакет документів можна використовувати в усіх трьох інстанціях: у прокуратурі, у міліції, у суді», - підсумував Багіров.

Читайте на тему: Черновецький у відкритому космосі. Влади у Києві нема…

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

443