Грип як і раніше косить українців — від епідемії вже померло 1037 чоловік. Медики говорять, що небезпека ще не минула: на початку лютого очікується друга хвиля захворюваності. «Паніка серед українців вже пройшла, тому друга хвиля протікатиме психологічно спокійніше. Завершиться епідемія в березні», — прогнозує Олег Назар, директор Київського центру клінічної імунології.

Десь до цього часу, очевидно, настигне і вакцина від «свинячого грипу», яка повинна буде захистити українців від вірусу. «Процес реєстрації російської вакцини добігає кінця. Уже проведені клінічні дослідження на 500 волонтерах», — розповів Олександр Гриневич, директор Українського центру грипу.

Випробування вакцини завершаться до 31 січня, відповідно, вона може бути зареєстрована вже на цьому тижні. «Як тільки держава купить вакцину, відразу почнемо вакцинацію. Насамперед щеплюватимуть групу ризику — медиків, вагітних, дітей», — пояснює Гриневіч. Правда, в лютому зробити вацинацію не вийде — віце-прем'єр РФ Віктор Зубков заявив, що експорт вакцини стане можливим лише після завершення вакцинації в Росії, десь після 1 березня, пише «Сьогодні».

З іншого боку, медики говорять, що щепитися бажано в теплу пору року, тому березень кращий за лютий. «Але ще кращий вересень-листопад. Після щеплення потрібно 7-10 днів, щоб в організмі виробилися антитіла. Вакцина діє на імунітет упродовж року», — роз'яснює Олег Назар. Медик також запевняє, що під час епідемії вакцинуватися можна в будь-який період: «Зараз це актуально ще й тому, що «свинячим грипом» перехворіло всього близько 10% населення України — у людей не виробився так званий колективний імунітет. Щоб українці змогли адаптуватися до вірусу A/H1N1, повинно пройти два-три роки».

Правда, далеко не всі медики раді появі можливості вакцинувати населення від «свинячого грипу». «Є близько 250 захворювань, симптоми яких нагадують грип і викликаються різними вірусами, і лише клінічним шляхом можна визначити, яка саме це хвороба. Ось і виходить: вакцинують від одного вірусу, а людина може підхопити інший. Тому ніхто не обіцяє, що вакцина — стовідсотковий щит від хвороби. Взагалі про російську вакцину від «свинячого грипу» мало інформації. Почитаєш анотації — мало не ідеальні ліки. Але, наприклад, канадці призналися, що дані клінічних випробувань їхньої вакцини неповні: немає інформації про те, як реагують на вакцину вагітні, діти і люди старші 60-ти», — вважає Наталія Коломієць, лікар-педіатр.

Читайте по темі: Минздрав ожидает, что вторая волна гриппа придет с потеплением

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

411