Міжнародний валютний фонд дав згоду на прохання уряду України понизити на $2 млрд критерії оцінки стану української економіки, передбачені на кінець грудня. Про це йдеться у заяві представника МВФ в Україні Макса Альєра.
«30 грудня виконавча рада МВФ схвалила прохання уряду України змінити критерії оцінки показників Міжнародних мережевих резервів (NIR), вказаних у чинній в угоді стенд-бай і понизити на $2 млрд рівень NIR, передбачений на кінець грудня», - наголошується у заяві.
Представник МВФ в Україні пояснює, що «цей важливий крок дозволить Україні використовувати існуючі резерви для здійснення зовнішніх виплат у необхідні терміни (включаючи плату за газ) у рамках програми співпраці України з Фондом», повідомляє «Інтерфакс-Україна».
«Це не вимагатиме нових виплат з боку МВФ», - заявляє Альєр, підкреслюючи, що «місія Фонду в Україні продовжує працювати впродовж усіх святкових днів».
«МВФ продовжує вести переговори щодо формування такого бюджету України на 2010 рік, який дозволить українській економіці встати на шлях стійкого зростання і, особливо, щоб найуразливіші групи населення були захищені», - наголошується у заяві представника МВФ.
Крім того, угода з властями України про бюджет 2010 року, підкріплена широкою політичною підтримкою, створить основу для відновлення виплат за програмою МВФ для країни, підкреслює Альєр.
Як повідомляв http://for-ua.com/ForUm, МВФ восени 2008 ухвалив рішення про виділення Україні кредитів у рамках програми stand-by у розмірі майже $17 млрд. За минулий час Київ уже отримав три транші на загальну суму майже $11 млрд. При цьому у другому кварталі Фонд надав країні другий транш у розмірі майже $2,8 млрд, які були приблизно порівну розподілені між Нацбанком і урядом, а у третьому кварталі - третій транш на $3,3 млрд, який повністю надійшов у розпорядження уряду.
Виділення четвертого траншу у розмірі $3,8 млрд було заплановане на листопад за підсумками третього перегляду програми. Місія Фонду завершила роботу у Києві наприкінці жовтня, проте не зробила позитивної заяви про завершення перегляду. МВФ неодноразово публічно зазначав, що чекає формування консолідованої позиції українських властей з питання реалізації антикризових дій.
23 грудня виконувач обов'язків міністра фінансів Ігор Уманський заявив, що до кінця 2009 року Міжнародний валютний фонд (МВФ) не надаватиме Україні черговий транш кредиту. У свою чергу, прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що продовження співпраці України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) можливим після ухвалення державного бюджету на 2010 рік.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом