Темпи скорочення рівня безробіття в Україні за 9 місяців поточного року свідчать про ефективність урядових заходів щодо покращення ситуації на ринку праці в Україні. Про це, як повідомили ForUm’у у прес-службі Кабміну, Національний координатор в Україні Міжнародної організації праці Василь Костриця заявив на прес-конференції в Кабінеті Міністрів.

«Урядові заходи щодо покращення ситуації на ринку праці в Україні були проведені на високому рівні і засвідчили свою ефективність», - відзначив Костриця. За його словами, в умовах кризи Уряд зумів розробити такі антикризові заходи, які сприяли стабілізації економічного розвитку, підвищенню можливості працевлаштуватися і скороченню рівня безробіття. Він відмітив також, що Україна є однією з небагатьох країн, яка створила стабільну фінансову систему допомоги людям безробітним.

Василь Костриця нагадав, що у зв’язку з кризою на початку 2009 року в Україні відбувся обвал на ринку праці, що призвело до зростання кількості зареєстрованого безробіття і скорочення зайнятого населення. Так, у першому кварталі рівень безробіття складав майже 9,9% серед населення працездатного віку і 9,1% серед всього економічно активного населення у віці 15-70 років. Однак уже в другій половині поточного року ситуація на ринку праці стабілізувалася: «За 9 місяців 2009 року відбулося зростання кількості зайнятих працівників. Так, показник зайнятості населення у віці 15-70 років сьогодні в порівнянні з даними за 6 місяців збільшився майже на 300 тисяч».

За його словами, рівень безробіття за методологією МОП за 9 місяців поточного року склав 8,6% серед населення у віці 15-70 років (за 6 місяців - 9,1%). Рівень безробіття серед населення працездатного віку за 9 місяців склав 9,4% (за перше півріччя – 9,9%).

Василь Костриця переконаний, що якщо темпи зростання зайнятості і скорочення безробіття будуть такими, як у третьому кварталі 2009 року, то Україні знадобиться всього 2-2,5 роки для того, щоб вийти на докризовий рівень зайнятості населення в країні. Як відзначив Національний координатор МОП в Україні, загалом для інших країн світу за умови економічного зростання Організація прогнозує відновлення на ринку праці лише через 3,5-6 років.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1134