Паралельно зі сніговою стихією Україну охоплює епідемія грипу. Епідпоріг уже перевищений у 12 областях і Севастополі. Те, що відбувається — не друга хвиля захворюваності, - стверджують медики, а лише... новий спалах першої. «Перша хвиля пройшла із заходу на схід, а зараз котиться назад — зі сходу на захід, — говорить директор Центру грипу при Мінохоронздоров'я Олександр Гриневич. — Превалює пандемічний тип A/H1N1, випадків захворювання сезонним грипом менше».

В Україні підтверджено 494 випадки захворювання «свинячим грипом», зокрема 213 — із смертельним результатом, - повідомив головний санлікар України Олександр Біловол. «Реально ця цифра вища, діагноз у більшості випадків ставиться не за результатами досліджень, а за симптоматикою», — пояснює Гриневич. Починаючи з 29 жовтня, від грипу і його наслідків померло 518 осіб.

Проте вакцини від «свинячого грипу», якою можна було б щепити людей перед другою хвилею, в Україні до цих пір немає. Зараз три вакцини — російська, канадська і французька — проходять реєстрацію в Україні. У Мінохоронздоров'я підкреслюють: поки вакцини не схвалять у нашій країні, нікого не щеплюватимуть.

Нагадаємо, ВООЗ обіцяла нам безкоштовні 5 млн. доз вакцини, але висунула умову, щоб наша країна не мала претензій до виробника у разі ускладнень (у тому числі і смертей). Учора Мінохоронздоров'я заявило, що не піде на цю умову. Головний санлікар Олександр Біловол запевнив, що ВООЗ уже погодилася з позицією міністерства, - пише «Сьогодні».

Ситуація і з масками неясна. У Мінохоронздоров'я запевняють, що Держкомрезерв створює їх запас і їх роздадуть усім, коли епідемія знову накриє країну. Проте західні регіони, як розповідали чиновники Закарпатської та Івано-Франківської обладміністрацій, пам'ятаючи, як йшла справа з масками в листопаді, орієнтуються не стільки на Держрезерв, скільки на гуманітарку і можливості швидко й дешево купити маски в сусідніх Словаччині і Польщі.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

403