Лідери 28 країн-учасниць кліматичного саміту, що завершується сьогодні в Копенгагені, виробили проект політичної декларації під час наради пізно вночі.
Ухвалення документа намічене на сьогодні. Передбачається, що декларація послужить основою для укладення міжнародної угоди про скорочення викидів парникових газів.
Після закінчення наради данський прем'єр-міністр Ларс Лекке Расмуссен заявив журналістам: «У нас був дуже плідний і конструктивний діалог».
Переговори на конференції застопорилися через розбіжності між розвиненими країнами і які розвиваються.
На думку члена російської делегації Віктора Блінова, країни, що розвиваються, кажучи про «історичну відповідальність розвинених країн», вимагають від них як значного скорочення викидів, так і виділення величезних фінансових коштів для захисту від наслідків глобального потепління.
У той же час експерти стверджують, що такий підхід, який не спирається на прораховані й обгрунтовані заздалегідь заходи щодо адекватного підвищення ефективності виробництва, означає практичне скорочення і навіть зупинку економіки.
У свою чергу, голова Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу заявив, що якщо США оголосять про великі зобов'язання щодо скорочення викидів в атмосферу «парникових газів», то країни Євросоюзу підтримають цей крок.
Держсекретар США Хіларі Клінтон повідомила про готовність Сполучених Штатів брати участь у створенні міжнародного фонду допомоги країнам, що розвиваються, в боротьбі з глобальним потеплінням.
Президент Франції Ніколя Саркозі заявив, що відсутність підсумкової угоди стане катастрофою для кожного жителя Землі. Він зазначив, що незадоволений ходом роботи конференції.
За його словами, всі сторони повинні прийти до компромісного рішення, при цьому ЄС, США і Китай повинні переглянути деякі свої позиції.
«Копенгагенська конференція не може складатися лише з низки виступів, які ніколи не зіставляються. Ми тут зібралися не на колоквіум з питання потепління клімату. Ми тут для того, щоб ухвалювати рішення. Провал у Копенгагені буде катастрофою для кожного з нас», - сказав президент Франції.
Нагадаємо, сьогодні - останній день роботи форуму, що проходить під егідою ООН.
На конференцію, між учасниками якої зберігаються серйозні розбіжності, прибули десятки світових лідерів, зокрема керівники США, Великобританії, Франції, Іспанії, Росії, Німеччини й інших країн.
За матеріалами радіо «Свобода», «ІТАР-ТАРС», «Newsru.com», «Українські новини»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом