Затриманий властями Таїланду літак Іл-76 з партією зброї на борту не має відношення до України, - заявляють у Міністерстві транспорту і зв'язку України.

«Повітряне судно зареєстроване в Грузії, а члени екіпажу не є громадянами України. Ніяких заявок на виліт цього літака з українських аеропортів не надходило», - повідомив перший заступник міністра транспорту і зв'язку України Василь Шевченко.

Він також додав, що Державна авіаційна адміністрація не отримувала документів, які б підтверджували факт оренди грузинського літака українською авіакомпанією, - повідомив «Інтерфакс-Україна».

«Отже, це питання не відноситься до компетенції Міністерства транспорту і зв'язку України», - резюмував Шевченко.

МЗС Казхстану також стверджує, що літак ІЛ-76, затриманий у Бангкоку з партією зброї на борту, був орендований у грузинської сторони новозеландською компанією. «За інформацією дипломатичної місії Казахстану в Таїланді і компетентних органів Казахстану, затриманий у Бангкоку літак ІЛ-76 зареєстрований у Грузії на компанію Air West Georgia. Він був орендований новозеландською компанією SP TRAITING, LTD для здійснення перевезення вантажів», - повідомив прес-секретар МЗС Казахстану Ільяс Омаров.

Екіпаж літака - четверо громадян Казахстану і один громадянин Білорусі - був найнятий грузинською компанією для обслуговування літака, що відповідає міжнародним нормам, - пояснив він.

Наразі дипломатична місія Казахстану в Бангкоку взаємодіє із стороною Таїланду з метою захисту інтересів і прав громадян Казахстану, - сказав Омаров.

Як повідомляв ForUm, літак з 35 тоннами зброї був затриманий у субботу в той момент, коли він зробив посадку для дозаправки в Таїланді, виходячи з Північної Кореї до Шрі-Ланку.

Екіпаж, що складався з чотирьох громадян Казахстану та одного громадянина Білорусі, був затриманий минулої суботи після огляду в аеропорту Бангкока. На його борту - ручні гранатомети, переносні зенітно-ракетні комплекси.

Командир екіпажу на допиті в поліції повідомив, що літак вилетів з України і завантажив зброю в Північній Кореї. Після дозаправок у Таїланді і Шрі-Ланці літак повинен був прибути до України.

Нагадаємо також, затриманий літак був свого часу однією з грузинських авіакомпаній переданий у лізинг української авіакомпанії, - повідомив керівник Єдиної транспортної адміністрації Грузії Георгій Бокучава журналістам і неділю.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

459