Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко вважає, що Україна повинна вивчати досвід європейських країн щодо подолання кризи. Про це вона заявила під час виступу на «круглому столі» «Конкурентоспроможна Європа» у місті Бонн (Німеччина), повідомили ForUm’у в Управлінні у зв'язках зі ЗМІ Секретаріату КМУ.
Прем’єр зазначила, що всі країни «пережили стрес – світову фінансову кризу». «Але не можна не відмітити, що на фоні кризи і під час кризи потужна команда європ підтримку людей. І це говорить про те, що всі тактики і стратегії, які були обрані під час боротьби зі світовою кризою, заслуговують на велику увагу і вивчення деталей», - сказала вона і добавила: «Особливо для таких країн як Україна, які знаходяться в пепе для таких країн як Україна, які знаходяться в періоді трансформації і становлення справжньої соціально-ринкової економіки. Для нас принципово важливо вивчати кращий досвід і адаптувати його до України».
«І незважаючи на те, що поки що – а я вірю, що пошли поряд з ЄС і намагалися скоординувати і збалансувати нашу політику», - зазначила Тимошенко. За її словами, перше, з чим Україна зіткнулась під час кризи була енергонеефективність української економіки. «Це було тим фактором, який вплинув на руйнацію мо «Це було тим фактором, який вплинув на руйнацію можливих ринків збуту для України: продовольчих, металургійної і хімічної продукції та інших товари», - додала Тимошенко. Для цього, за її словами, було спрощено систему оподаткування для всіх підприємств як з іноземними інвестиціями, так і вітчизняних, які будуть вкладати інвестиції в енергозберігаючі технології, які дадуть можливість використовувати відновлювальні джерела енергії. «Ми спростили повністю всі процедури, які дають можливість в Україні спільнокидів вуглецю в атмосферу, створили блок абсолютно сприятливих інвестиційних можливостей в Україні, який я також хотіла б оголосити і запросити всіх, хто має бажання в Україну робити такий бізнес», - зазначила прем’єр.
Наступний крок, за її словамперехід на ринкові ціни на газ, на транзит, «що дало можливість і Україні, і Європі отримати стабільність в забезпеченні природним газом». Тимошенко підкреслила: «Сьогодні ми абсолютно ефективно починаємо відбудовувати співпрацю з ЄС відносно масштабної модернізації і реконструкцію ГТС, яка може так само мати і предмет залучення інвестицій в ГТС, тому що наша ГТС може набагато більше транспортувати газу і не тільки з російських газових родовищ».
Також прем’єр розповіла про заходи, які було вжито для підтримки зайнятості людей під час кризи. Вона також зазначила, що завдяки детенізаціїї економіки, уряд зміг утримати бюджет країни у кризовій ситуації.
Тимошенко твердо переконана, що тільки відкритість, тільки повна торгівельна комунікація між країнами може дати відповідь на стійку систему протидії будь-яким кризовим явищам: «І саме тому сьогодні наш Уряд і я особисто, ми дуже багато зусиль спрямовуємо для того, щоб між Україною і ЄС якомога швидше була підписана Угода про асоціацію політичну і, обов’язково, про зону вільної торгівлі. Сьогодні це є наша стратегія і в цьому ми бачимо успішне економічне майбутнє України».
«Якщо сьогодні ставити глобальні завдання, в тому числі, і перед конгресом ЄНП, який сьогодні збирається розглядати одне з найважливіших питань соціальної ринкової економіки, то треба ставити питання: як на новому якісному рівні, як з абсолютно новими інструментами збалансувати, скоординувати і зробити абсолютно взаємовигідною світову торгівлю між державами. Ось тут є безумовний простір для роботи інтелекту. І я б хотіла, щоб ви, пане Президенте, і вся команда потужної, міцної влади в Європейському Союзі по-перше, визнали, що там ще є над чим працювати, вдосконалювати торгівельні стосунки між країнами і, безумовно, поставити такі завдання поряд з абсолютно чіткою соціальною орієнтацією економіки», - завершила свій виступ Тимошенко.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом